PC & Teknoloji Platformu

Android İle RAR Dosya Nasıl Açılır? RAR Sıkıştırılır?

Bilgisayar programları arasında en çok kullanılan dosya sıkıştırma uygulaması WinRAR’ın resmi android uygulaması mobil platformda da kendini kanıtlamış durumda. Şuan için apple için bir uygulama geliştirmemiş olsada RARLAB firması android için geliştirilen sürüm oldukça tatmin edici performansa sahip. Öyle ki ekstradan bir dosya yöneticisi ihtiyacı olmadan tek başına rar veya zip gibi dosyaları açabiliyorsunuz ya da dosyalarınızı sıkıştırabiliyorsunuz. Telefon üzerindeki uygulamayı nasıl kullanacağınız yazımızın devamında.

Android İle RAR Dosyalar Nasıl Açılır?

  1. Öncelikle en alttaki buton aracılığı ile WinRAR olarak bildiğimiz android mağazada ise RAR isimiyle geçen resmi uygulamayı indiriyoruz.
  2. Uygulamayı telefonumuza kurduktan sonra çalıştırıyoruz.
  3. Dosyamızı bulup dosyanın üzerine parmağımızı basılı tutuyoruz. Açılan pencerede arşive ekle seçeneğine tıklıyoruz. ( Arşive ekle dosyaismi.rar şeklindeki seçeneği seçerek direkt olarak dosyanızı sıkıştırabilirsiniz. )
  4. Karşımıza arşiv ayarlarının olduğu ekran geliyor. Hangi formatta sıkıştırmak istiyorsak seçerek TAMAM butonuna basıp sıkıştırma işlemini gerçekleştiriyoruz. Dilerseniz Set Password butonu üzerinden sıkıştırılan dosyanıza şifre atayabilirsiniz.

Android İle RAR Dosyalar RAR ya da ZIP olarak Sıkıştırılır?

RAR resmi uygulaması Türkçe dil desteği ile birlikte gelmektedir. Uygulamayı aşağıda ki butondan mağazaya giderek telefonunuza indirebilirsiniz. RAR (Android) (628 indirme)

  1. RAR programını çalıştırıp dosyamızı buluyoruz üzerine parmağımızı basılı tutarak bekliyoruz.
  2. Karşımıza açılan pencerede klasöre çıkart dosyaismi ya da buraya çıkart seçeneklerinden birini seçip dosyamızı çıkararak direkt olarak kullanmaya başlıyoruz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x