PC & Teknoloji Platformu

Android Tablete Whatsapp Nasıl Kurulur?

Android tabletinizle Google Play üzerinden Whatsapp Messenger indirmeye çalıştığınızda cihazınız bu sürümle uyumlu değildir hatası alırsınız. Whatsapp telefon numarası ile çalıştığı için bazı tabletler haricinde genellikle bu uyum sorunu nedeniyle kurulamamaktadır. Android tabletinizde yapmanız gereken işlem ise tamamen manuel olarak apk dosyasını indirip cihazınıza yüklemek olacaktır.  Bu yazımız içerisinde hem resmi apk dosyasını edinebilir hem de sorunsuzca tabletinize nasıl Whatsapp Messenger kurabilirsiniz onu anlatacağım.

Android Tabletime Whatsapp Messenger Nasıl Kurabilirim? [Çözüldü]

1- Aşağıda verdiğim butona tıklayarak tabletimize yükleyeceğimiz Whatsapp Messenger sürümünü indiriyoruz. “Bu türden dosyalar cihazınıza zarar verebilir. Yinede Whatsapp.apk dosyası adlı dosyayı saklamak istiyor musunuz?” şeklinde karşımıza gelen soruya Tamam diyoruz. Uygulama apk si resmi adresinden paylaşılmaktadır.

WhatsApp Messenger Resmi .apk Dosyası (2466 indirme )

2- Tabletimize kaydettiğimiz .apk dosyasını çalıştırıyoruz. Cihazınız bu sürümle uyumlu değildir gibi bir uygulamayla karşılaşırsak Tamam diyerek ilerliyoruz.

3- Android tabletinizde Yükleme engellendi şeklinde bir iletiyle karşılaşacaksınız. Karşınıza çıkan bu pencerede Ayarlar butonuna basıyoruz. Kilit ekranı ve güvenlik penceresi gelecek karşınıza. Burada ise Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini aktif ediyoruz.

4- Burda dikkat etmeniz gereken en önemli kısım Yalnızca bu yüklemeye izin verin seçeneğini seçerek Tamam butonuna basmak. Bu şekilde telefonunuza arka planda herhangi bir apk dosyasının farkında olmadan yüklenmesine engel olabilirsiniz. En son olarakta uygulamanın yüklenmesini devam ettirmek için Yükle butonuna basıp işlemin bitmesini sağlıyoruz.

5- İşlemi tamamlayıp yüklemeyi bitirdikten sonra Whatsappı çalıştırarak telefon numaranızı giriyorsunuz. Telefon numarasını doğrulatmak için sms yöntemi kullanacağınız için aktif olan cep telefon numaranızı girmelisiniz. Ardından doğrulama kodunu girdiğinizde uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Not: Telefon rehberinizi tabletinizde kullanabilmek adına google hesabınıza senkronizasyon aracıyla yüklemenizi öneririm. Bu sayede telefonunuzdaki rehber üzerinde google hesabınıza bağlantılı olacağı için telefon rehberinizi kullanabilir, çevrenizdeki insanlarla kolayca iletişime geçebilirsiniz. apk yükleme konusunda Android APK Dosyası Nedir? Android APK Nasıl Yüklenir? makalemizede göz atabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x