PC & Teknoloji Platformu

Whatsapp Messenger Yüklenemiyor Sorunu

Android telefonlarınızda Whatsapp Messenger yüklenemiyor tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın hata kodu : -11 gibi yada benzeri birçok hata ile karşılaşabilirsiniz.  Whatsapp Messenger günlük hayatta en çok kullandığımız sosyal medya araçları arasından yer almakta. Mesajlaşma, sesli ve görüntülü arama özellikleriylede popüleritesini her geçen gün arttırıyor. Bu uygulamayı kullanırken bazı sorunlar yaşanmasıda doğal olarak kaçınılmaz olmakta. “Whatsapp Messenger Yüklenemiyor” sorunu gibi sorunlarla karşılaşılıyor ve yardım isteyen takipçilerimiz oluyor. Genellikle bu sorun android platformunda gerçekleşiyor. iOS için henüz bu sorunu yaşayan çok fazla görünmüyor. iOS kullanıcılarının bu sorunda uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeleri sorunlarını ortadan kaldıracaktır. Android kullanıcıları için ise 1’den farklı yöntem ile çare bulmaya çalışacağız.

Whatsapp Messenger Nasıl İndirilir? Nasıl Güncellenir?

Öncelikle orjinal whatsapp uygulamasına sahip olmak için aşağıdaki butonlardan telefonunuza uygun olanı uygulama mağazalarına girip telefonunuza yükleyebilir ya da telefonunuzda ki yazılımı güncelleyebilirsiniz. Uygulama mağazasına girdiğiniz anda yükle yada güncelle gibi bir butonla karşılaşacaksınız. Windows phone, android ve iOS için resmi Whatsapp Messenger linkleri: WhatsApp Messenger (Android) (4104 indirme) WhatsApp Messenger (iPhone/iPad) (2179 indirme) WhatsApp Messenger (Windows Phone) (1913 indirme)

Whatsapp Messenger Yüklenemiyor Sorunu Nasıl Çözülür? Çözüm Yöntemleri:

Çözüm 1 ( Google play önbelleğini temizleme ) :

Google play ile yüklediğiniz her uygulamada önbellek üzerinden işlemi gerçekleştirdiği için önbelleğinde veri biriktirmektedir. Bazen önbellekte biriken bu veriden dolayı başka uygulamaların yüklenmesi problemleri yaşanmaktadır. Çözüm olarak önbelleği boşaltmayı denemeli ve sonra uygulamayı yüklemeye çalışmalısınız. İzleyeceğiniz yol AyarlarUygulamalar içine girdikten sonra Google Play Store ve Google Play hizmetleri içerisindeki önbelleği temizle seçeneğini seçerek onay vermek. Resimdeki iki hizmetinde önbelleğini boşaltmanızı öneririz.

Whatsapp Messenger Yüklenemiyor Sorunu
Whatsapp Messenger Yüklenemiyor Sorunu

Çözüm 2 ( Manuel şekilde .apk dosyası yükleme ) :

Eğer daha önceden yüklemiş olduğunuz Whatsapp Messenger var ise öncelikle tamamen telefonunuzdan kaldırmalısınız. Sonrasında yukarıda vermiş olduğumuz resmi Whatsapp Messenger linklerinden telefonunuza uygun olanı seçip yüklemelisiniz. Eğer hala yüklemeyi başaramaz iseniz o zaman altta ki linkten .apk dosyasını indirerek kurulumu manuel bir biçimde yapmalısınız. Android cihazlara apk dosyası nasıl yüklenir? makalemizde gerekli yükleme işlemini nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Messenger için gerekli .apk dosyasını alttaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.

WhatsApp Messenger Resmi .apk Dosyası (2406 indirme)

Çözüm 3 ( Önbellek Temizliği ) :

Samsung cihazlarda kurulu halde gelen Smart Manager ya da telefonunuza yüklediğiniz Clean Master gibi uygulamalar ile telefonunuzun önbelleğini boşaltmayı deneyiniz. Eğer önbellek temizliğine rağmen çözüm olmadıysa telefonunuzun hafızasına göz atıp yeterince yer olup olmadığınıda kontrol edin.

Çözüm 4 ( Telefonu sıfırlama ) :

Telefonunuza format atmak çözüm olarak deneyebileceğiniz en son yoldur. Ancak üstte yer verdiğim seçenekler mutlaka sorunu çözecektir. Telefonuzu sıfırlamak telefonunuzda ki tüm verileri sileceği için bu yöntem hakkında bilgi sahibi değilseniz yardım almanızı öneririm. Aksi halde istenmeyen veri kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu konuda tüm sorumluluğun tarafınızda olacağını unutmayınız. Telefonunuzu yedeklemeden sıfırlamamanızı öneriyoruz.

Not: Yukarıda paylaştığım tüm linkleri ve .apk dosyası resmi Whatsapp Messenger sürümleri ve mağaza linkleridir. Yaşadığınız bu yükleme sorunuyla ilgili farklı çözüm yolları sundum. Takıldığınız konuda yorum yazmanız halinde yardımcı olurum.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x