iPhone Apple Store Uygulama İndirilemiyor Hatası

2
1931

Apple ürünü bazı iphone modellerinde Apple store üzerinden uygulama indirilirken “Uygulama indirilemiyor “…” şuan indirilemedi şeklinde uyarılarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bu şekilde bir uyarıyla karşılaştığınız an yapmanız gereken birkaç kontrolden sonra telefonunuzda ki sorunu hallederek apple store üzerinden uygulamanızı indirebilirsiniz. Altta ki seçeneklerden birisi sorununuzu çözecektir.

Apple Store Uygulama İndirilemiyor Çözüm 1:

Ses kısma ve kapatma tuşuna ( eski iphonelerde home tuşu + ses kısma tuşu ) 3-5 saniye kadar basılı tutuyorsunuz. Basılı tuttuğunuz 3-5 saniye sonrasında telefonunuzun ekranı kapatılacak, telefonunuz yeniden başlayacaktır. Daha sonra normal bir şekilde telefonunuzu açarak apple store üzerinden uygulamayı indirmeyi deneyiniz. Bu işleme başlamadan önce apple store üzerinde önceden denediğiniz ancak kurulmayan uygulamaların -bekliyor durumunda olanları – silin.

Apple Store Uygulama İndirilemiyor Çözüm 2:

Bu sorunu hala yaşıyor iseniz internet bağlantınızla ilgili bir sıkıntı mevcut olabilir. DNS, VPN gibi seçenekler aktifse devre dışı bırakıp deneyiniz. Sorun devam ederse başka bir ağ kullanarak uygulamayı kurmayın deneyin.

En son olarak sırasıyla önce WiFi’yi kapatıp hücresel ağla ya da hücresel ağı kapatarak Wifi seçeneği ile uygumalayı indirmeyi deneyerek iki bağlantı arasında hangisinde sorun olduğunu tespit edebilirsiniz.

Apple Store Uygulama İndirilemiyor Çözüm 3:

Appstore kimliğinden çıkış yapıp tekrar girin ve telefonunuzu yeniden başlatın.

2
YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Özgür UygunSevo Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sevo
Sevo

Uzun süredir çözemediğim bir soruna çözüm 1 ve 2 ile yardımcı oldunuz ? Teşekkürler Özgür Bey