PC & Teknoloji Platformu

ASUS Rampage V Extreme Anakart İncelemesi!

Oldukça agresif bir tasarıma sahip olan Rampage serilerinin son modeli olan Rampage V yeni bir tasarımla daha karşımızda.Yeni nesil bu anakartta 8 adet RAM slotu bulunmaktadır.Artık oldukça iyi bir kategoride yer alan Rampage model anakartlar 3.0 desteği her zaman ön plandadır.

Agresif tasarımı ile dikkat çeken anakart dahili Wifi’ye sahiptir.Ayrıca OC için paket içeriğine konulmuş ekstra bir aparata sahiptir bu aparat anakarta bağlı olarak yada kablo ile uzatılarak masaüstünde kullanılabilir.Konulan aparat ısı değerleri işlemcinin çalışma hızı gibi özellikleri görebilirsiniz.DDR4 teknolojisine sahiptir.

4 adet ekran kartı yuvası bulunan ana kart oldukça iyi bir soğutmaya sahiptir ve ısı önlemekte iddialıdır. Bir’den fazla ekran kartını CrossFire etmek için oldukça idealdir.Hassasiyetle geliştirilmiş bir harici ses kartı kadar iyi ses performansı sağlamaktadır.Sessizlik için gelişmiş fan kontrolleri bulunmaktadır.Dünya basını tarafından en sezgisel UEFI BIOS olarak ünlendi!

asus-rampage-v-extreme (1)

 

Özüne kadar soğuk bakır

ASUS’a özgü DirectCU soğutma teknolojisi, daha iletken bakır ısı borularını Rampage V Extreme’in Extreme Engine Digi+ VRM alanına doğrudan temas ettirerek emsalsiz bir ısı dağılımı sağlar. Diğer tasarımlar aşırı ısınmayı kılpayı önlerken— Rampage V Extreme ile DirectCU her şeyin hiç olmadıkları kadar soğuk kalmasını sağlar.

Mevcut buharlaştırıcınıza göre geliştirildi

Rampage V Extreme’de bulunan üç parçalı X-Socket II, mevcut sıvı nitrojen (LN2) veya kuru buz buharlaştırma bloklarınızı LGA2011-3 soketine kolayca monte edebilmenizi sağlar. Yıldız tornavida kullanarak LGA2011-3’ün arka plakasını X-Socket II ile değiştirmeniz yeterli, artık mevcut buharlaştırıcınızla süper soğutma işlemine hazırsınız!

asus-rampage-v-extreme (6)

Üstün soğutma ve sessizlik için gelişmiş fan kontrolleri

Rampage V Extreme, 8 x 4/3 pinli (PWM/DC) kombo fan konnektörü, dört akıllıdahili sensör artı üç ekstra 2 pinli başlık ve üç termal kablo ile yedi anakarta veya ana bileşene kadar gerçek zamanlı sıcaklık takibi yapmanıza yardımcı oluyor; böylece en iyi ısı dağılımını elde etmek için işlemci ve kasa soğutucularını otomatik veya manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

Hassasiyetle geliştirilmiş, harici ses kartı kadar iyi ses performansı

ROG, kusursuz sesler elde etmenin öneminin farkında; oyunu oyun yapan saf efektler ve tam alanlı müziklerdir. Bu yüzden dahili sesi mükemmel hale getirmek için önemli mühendislik yatırımları yapıyoruz. Sonuç: SupremeFX. Son teknoloji ürünü izolasyon teknolojileri elektromanyetik paraziti (EMI) en aza indirirken, en üst düzey bileşenler ise bağımsız ses kartı kadar iyi, sınıfında bir numara ses performansı sunar. Fakat asla sırtımızı şöhretimize yaslayıp boş vermiyoruz, bu yüzden SupremeFX 2014 Rampage V Extreme için daha da iyileştirildi. Sonuç olarak oyun ve multimedya deneyimleri için daha da iyi bileşenler ve son derece zekice yazılım yenilikleri ile rakip tanımıyoruz!

asus-rampage-v-extreme (3)

Hakimiyet için tarar ve algılar!

FPS oyunları için özel olarak tasarlanan Sonic Radar II, rakiplerin ve takım arkadaşlarının neler yaptıklarını gösteren gizli bir katman görüntüler. Oyun içinden gelen silah veya adım gibi seslerin kaynağını ve tam olarak ne yönde olduklarını görerek düşmanlarınızın yerlerini daha iyi tespit edin ve oyun içi sesleri arttıran özel Ses Geliştirme ile üstün duyuş gücüne sahip olun. Yepyeni Sonic Radar II’nin kontrol paneli özelleştirilebilen oyun listesi ile yeniden tasarlandı!

 

Daha fazla işlem hacmi daha az işlemci kullanımı ve muhteşem oyun deneyimleri!

Rampage V Extreme daima daha hızlı, kusursuz oyun performansı elde etmek için Intel® Ethernet’e sahiptir.Intel’in yerel ağ teknolojisi, işlemcinin ek yükünü azaltırken olağanüstü yüksek TCP ve UDP işlem hacmi sunarak çifte avantaj sağlıyor. Bu, işlemcinin iş yükü önemli ölçüde azalttığından oyununuz için size daha fazla güç kalıyor!

İşlem hacminde artış. Voltaj dalgalanmalarına karşı en iyi koruma

ROG, LAN portunu yeniden tasarladı. Gelişmiş sinyal eşleme teknolojisi ve yüzeye monte birinci sınıf kapasitörler işlem hacmini iyileştirirken voltaj dalgalanmaları ve elektrostatik korumalı bileşenler (ESD Korumalar) anakartınızı yıldırım düşmelerine ve statik elektriğe karşı korur!

asus-rampage-v-extreme (8)

Oyunlardan gecikme olmasını engelleyen ağ optimizasyonu yazılımı!

ASUS’a özgü GameFirst III, oyunculara yardımcı olan daha fazla özellikle ve daha kolay kullanılan bir arayüz ile güncellendi! GameFirst III, oyun paketlerine öncelik vermenizi ve oyuna daha fazla bant genişliği atamanızı sağlayarak en iyi çevrimiçi oyun deneyimini elde etmenizi sağlıyor.

RAM’inizi boşa harcamayın: SSD’den 20 kat hızlı!

RAMDisk ile sistem belleğinizi süper hızlı geçici bir depoya dönüştürebilirsiniz. Oyun haritaları gibi büyük dosyaları RAMDisk’e koyarak yüklenme sürelerinin uçuşa geçmesini izleyin; oyuna başlamak için bir daha asla beklemeyeceksiniz. RAMDisk’in gelişmiş 2014 sürümü belleği dinamik olarak ayırır, böylece RAM gerektiğinde sisteme geri verilir. Dahası, RAMDisk kullanım ömrünün kısalmasına yol açan aşırı okuma ve yazma işlemlerini azalttığından SSD sürücüleriniz korunmuş olur! Üstelik birleştirme işlevi dosyalar ile RAM deposu arasında hızlı bağlantılar olarak görev yapar. Bilgisayarınızı kapattığınızda tüm dosyalar otomatik olarak kaydedilerek sabit sürücülerdeki kendi belirli konumlarına geri yüklenirler. Bilgisayarı açtığınızda RAM’e geri dönerler.

asus-rampage-v-extreme (5)

Ram Özellikleri
RAM Tipi DDR4
İşlemci Soket Tipi
Soket 2011 Var
Soket 2011-V3 SATA II
Anakart
MB Chipseti Intel X99
MB Ram Slot sayısı 8
Onboard
SPDIF çıkışı (optik) Var
PS/2 (Klavye/fare yuvası) Var
8 Kanal (7.1) Ses Çıkışı Var
Ethernet (10/100/1000) Var
Kablosuz Wi-Fi Var
6x USB 2.0 Var
Bluetooth Var
10X USB 3.0 Var
Hafıza Bus Hızı
2400 (OC) MHz Var
3000(OC) MHz Var
2800 (OC) MHz Var
2133 MHz Var
VGA Slot
PCI Express Var
 asus-rampage-v-extreme (4)
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x