Başlangıçta Açılan ozirizsoos/gameorplay.info Sorunu

7
2810

Windows işletim sisteminiz başlar başlamaz oturum açtığınız anda ozirizsoos.info, gameorplay.info/nextpage.html ismiyle karşınıza istemediğiniz sayfalar açılıyorsa bu sorunu kaldırmak için tüm detaylar yazımızın devamında. Bilgisayarınızı başlatıp oturum açtığınızda karşınıza otomatik olarak web tarayıcınızda açılan gameorplay.info/ozirizsoos.info sayfasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorun Trojan:Win32/Poweliks türünde bir zararlıdan ibarettir. Ancak sistemde sadece kayıt defterinde küçük bir değişikliğe sebep olmaktadır. Oturum açılır açılmaz istenmeyen pencereyle karşılaşma sebebiniz kayıt defterinde yapılan değişiklikten kaynaklanmaktadır. Bu sorunu kolayca kaldırabilmek için şimdi yapılması gerekenleri inceleyelim.

Oturum Başlangıçta Açılan ozirizsoos / gameorplay.info Sayfa Sorununun Çözümü:

Oturum açtığınızda otomatik olarak ozirizsoos.info sayfası açılır. O sayfada sizi gameorplay.info/nextpage.html isimli sayfaya yönlendirmektedir. Bu sorunu çözebilmek için sizlere 2 farklı yöntem önerimiz olacak. Dilediğiniz ile bu sorunu çözebilirsiniz.

1- Anti-Malware Yoluyla Zararlıyı Programsız Silme:

Trojan:Win32/Poweliks türündeki bu zararlıyı güvenilir bir Anti-Malware programı kullanarak kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Başlangıçta açılan ozirizsoos.info, gameorplay.info/nextpage.html sayfasından kurtulabilmek için anti-malware önerisinde bulunacağız. Malwarebytes ve Zemana AntiMalware programlarını kullanarak sorununuzdan tamamen kurtulabilirsiniz. Malwarebytes ve Zemana AntiMalware programlarını indirme butonlarımız aracılığı ile indirebilirsiniz.

Malwarebytes (Windows) İndir– 687 defa indirildi

Zemana AntiMalware (Windows) İndir– 178 defa indirildi

Malwarebytes ve Zemana AntiMalware programları ücretsiz sürümlerdir. Pro sürümleri olmasa bile bu zararlıyı kaldırabilmek için en pratik çözüm olacaktır. Yapmanız gereken tek şey dilediğiniz anti-malware programı indirip kurduktan sonran güncelleyerek sisteminizi taratarak bulunan tüm zararlıları silmek.

2- Kayıt Defteri Yoluyla Zararlıyı Programsız Silme:

ozirizsoos.info, gameorplay.info/nextpage.html sorununu çözebilmek için program kullanmadan 2.yol kayıt defterindeki işlenmiş kaydı bularak girdiyi silmek gerekmektedir. Bunu yapabilmek için kayıt defterini (regedit) kullanabiliyor olmanız gerekmektedir.

  1. Başlat menüsü içerisinde çalıştır kutucuğunu çalıştırın. Windows 10 işletim sisteminde başlat butonuna sağ tıklayarak çalıştıra basınız. (Win+R tuşuna aynı anda basarakta açabilirsiniz.)
  2. Çalıştır kutucuğuna regedit yazın ve enter butonunu tuşlayın.
  3. Kayıt defterinde aşağıdaki sıralamayı takip edin ve Run değerlerine gelinceye kadar devam edin.
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
  4. Run menüsü altında kullanıcı adınızla oluşturulmuş olan veri kısmında explorer.exe http://ozirizsoos.info kaydını bulun.
  5. Kaydı bulduktan sonra üzerine sağ tıklayarak silin. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemi tamamlayın.

Kayıt defteri düzenlemesini uzman kullanıcıların yapmasını önermekteyiz. Sisteminizde hatalı bir kayıt defteri değerini silmeniz sisteminizde sorunlara sebep olabilir. Kayıt defteriyle uğraşmadan ilk yöntem yardımıyla bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

KULLANICI YORUMLARI:

7 Yorum - "Başlangıçta Açılan ozirizsoos/gameorplay.info Sorunu"

avatar
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
sstyg
sstyg

abi dediklerini yaptım bikaç gün sonra yine devam etti ? sorun nedir ?

sstyg
sstyg

hayır maalesef :(

İsmail
İsmail

abi artık senin sayfanın fanıyım unutma diye söyledim

İsmail
İsmail

eywallah abi adamsın kaç günden beri uğraşıyorum ulan bu kadar kısa mıydı be ya sevinçten çıldırıyorum şu anda abi sana nasıl teşekkür etsem az saygılar abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmm