PC & Teknoloji Platformu

Başlangıçta Açılan ozirizsoos/gameorplay.info Sorunu

Windows işletim sisteminiz başlar başlamaz oturum açtığınız anda ozirizsoos.info, gameorplay.info/nextpage.html ismiyle karşınıza istemediğiniz sayfalar açılıyorsa bu sorunu kaldırmak için tüm detaylar yazımızın devamında. Bilgisayarınızı başlatıp oturum açtığınızda karşınıza otomatik olarak web tarayıcınızda açılan gameorplay.info/ozirizsoos.info sayfasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu sorun Trojan:Win32/Poweliks türünde bir zararlıdan ibarettir. Ancak sistemde sadece kayıt defterinde küçük bir değişikliğe sebep olmaktadır. Oturum açılır açılmaz istenmeyen pencereyle karşılaşma sebebiniz kayıt defterinde yapılan değişiklikten kaynaklanmaktadır. Bu sorunu kolayca kaldırabilmek için şimdi yapılması gerekenleri inceleyelim.

Oturum Başlangıçta Açılan ozirizsoos / gameorplay.info Sayfa Sorununun Çözümü:

Oturum açtığınızda otomatik olarak ozirizsoos.info sayfası açılır. O sayfada sizi gameorplay.info/nextpage.html isimli sayfaya yönlendirmektedir. Bu sorunu çözebilmek için sizlere 2 farklı yöntem önerimiz olacak. Dilediğiniz ile bu sorunu çözebilirsiniz.

1- Başlangıçta Açılan Programları Devre Dışı Bırakma:

Başlangıçta açılan bilmediğiniz programları devre dışı bırakmanızı öneririz. Başlangıçta açılmaya programlanmış yazılımlar kayıt defterinizi sürekli değiştirebilir. Yapmanız gereken işlemler sırası:

 1. Alt kısımdaki görev çubuğuna sağ tıklayarak Görev Yöneticisi penceresini açın.
 2. Görev yöneticisi içerisindeki Başlangıç sekmesine giriş yapın. ( Windows 7 içinde bu menü msconfig içerisinde yer almaktadır. )
 3. Başlangıç sekmesi altında bulunan amacını bilmediğiniz veya şüphelendiğiniz uygulamaları seçerek devre dışı bırakın. 

Not: Tüm uygulamaları emin olmak adına devre dışı bırakabilirsiniz. Ancak kullandığınız bazı programların sisteminizin başlangıcında çalışması gerekiyor olabilir.

2- Tarayıcı Kısayollarını Kontrol Edin:

Internet Explorer, Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera gibi kullanmakta olduğunuz internet tarayıcınızın masaüstünde kullanmış olduğunuz kısayolunun erişim sağladığı adresi kontrol edin. Yapmanız gereken işlem sırası:

 • Tarayıcınızın masaüstündeki simgesine sağ tıklayın. Açılan menüde Özellikler seçeneğine tıklayın.
 • Üstteki sekmelerden Kısayol sekmesine giriş yapın.
 • Hedef kısmında bulunan programın adresini kontrol edin. Örneğin; Chrome için “C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\chrome.exe” olması gerekiyor.
 • Hedef seçeneğinde iki tırnak ( ” ” ) işareti arasındaki programın uzantısı dışında görünen tüm adres linklerini temizleyin.
 • Daha sonrasında tamam diyerek kaydedin. Karşınıza yönetici izni penceresi gelirse onuda onaylarak işlemi tamamlayın.

3- İnternet Tarayıcınızı Başlangıç Ayarlarına Sıfırlayın:

İnternete bağlanmak için kullanmış olduğunuz Internet Explorer, Edge, Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera gibi tarayıcılarınızın ayarlar menüsündeki tarayıcı sıfırlama seçeneği üzerinden tüm ayarlarını başlangıç durumuna getirin.

4- Kayıt Defteri Yoluyla Zararlıyı Programsız Silme:

ozirizsoos.info, gameorplay.info/nextpage.html sorununu çözebilmek için program kullanmadan 2.yol kayıt defterindeki işlenmiş kaydı bularak girdiyi silmek gerekmektedir. Bunu yapabilmek için kayıt defterini (regedit) kullanabiliyor olmanız gerekmektedir.

 1. Başlat menüsü içerisinde Çalıştır kutucuğunu çalıştırın. Windows 10 işletim sisteminde başlat butonuna sağ tıklayarak çalıştıra basınız. (Win+R tuşuna aynı anda basarakta açabilirsiniz.)
 2. Çalıştır kutucuğuna regedit yazın ve enter butonunu tuşlayın.
 3. Kayıt defterinde aşağıdaki sıralamayı takip edin ve Run değerlerine gelinceye kadar devam edin.
  HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionRun
 4. Run menüsü altında kullanıcı adınızla oluşturulmuş olan veri kısmında explorer.exe http://ozirizsoos.info kaydını bulun.
 5. Kaydı bulduktan sonra üzerine sağ tıklayarak silin. Sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemi tamamlayın.

Not: Kayıt defteri düzenlemesini uzman kullanıcıların yapmasını önermekteyiz. Sisteminizde hatalı bir kayıt defteri değerini silmeniz sisteminizde sorunlara sebep olabilir. Kayıt defteriyle uğraşmadan ilk yöntem yardımıyla bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

5- Anti-Malware Yoluyla Zararlıyı Program Yardımıyla Silme:

Trojan:Win32/Poweliks türündeki bu zararlıyı güvenilir bir Anti-Malware programı kullanarak kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Başlangıçta açılan ozirizsoos.info, gameorplay.info/nextpage.html sayfasından kurtulabilmek için anti-malware önerisinde bulunacağız. Malwarebytes ve Zemana AntiMalware programlarını kullanarak sorununuzdan tamamen kurtulabilirsiniz. Malwarebytes ve Zemana AntiMalware programlarını indirme butonlarımız aracılığı ile indirebilirsiniz. Malwarebytes (Windows) (2524 indirme ) Zemana AntiMalware (Windows) (1102 indirme ) Malwarebytes ve Zemana AntiMalware programları ücretsiz sürümlerdir. Pro sürümleri olmasa bile bu zararlıyı kaldırabilmek için en pratik çözüm olacaktır. Yapmanız gereken tek şey dilediğiniz anti-malware programı indirip kurduktan sonran güncelleyerek sisteminizi taratarak bulunan tüm zararlıları silmek.

Subscribe
Bildir
guest

18 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Ali Rıza

hocam verdiğiniz programların hiçbiri bir şeye yaramıyor sırf para almak için gereksiz programların reklamını yapmayın değerli mağdur arkadarşlar sorununuz için wise registry cleaner adlı programı tavsiye ederim bu sorunda bana yardımcı oldu inşallah sizede olur iyi günler dilerim :) (program ücretsizdir)

ernter

valla esed tehdit yok diyor malwarebytes 159 tehdit var diyor bilemedim

Cagdas

Kardeşim dediklerinin hepsini yaptım fakat 2 gün sonra yine aynı şekilde geri dönüyor bu meret ne yapmam lazım ?

Ali Rıza

bende şöle oluyor regedit den siliyorum sonra youtube da falan gezince bi anda bi cmd açılıp kapanıyor ardından regedite bakıyorum tekrar gelmiş ben her cmd açılıp kapandığında bunu yapmak zorundamıyım :(

Ali Rıza

taradım yaptım ama düzelmedi hocam cmd nin adı taskeng winthuster ile tarama yaptım üç beş bişi buldu ama program paralı olduğundan silemedim bit defender malwarabytes hepsini denedim combofix bile indirdim ama olmuyor cmd açılıyor sonra regedit e geliyor lanet virüs siliyorum ama gene geliyor :(

Murat

Malwarebytes ile tarama işlemi yaptım daha sonra kayıt defterinden de sildim ama pc de yeni oturum açınca tekrar çıkıyor başka bir çözümü var mıdır?

lAius

ya ne bileyim bilmiyorum tam ama bende regeditte öyle bir şey bulunmuyor run klasöründe…yani malwarebytes temizlik yaptım scanledim 2-3 hata bulundu sildm felan ama devam ediyor

sstyg

abi dediklerini yaptım bikaç gün sonra yine devam etti ? sorun nedir ?

sstyg

hayır maalesef :(

İsmail

abi artık senin sayfanın fanıyım unutma diye söyledim

İsmail

eywallah abi adamsın kaç günden beri uğraşıyorum ulan bu kadar kısa mıydı be ya sevinçten çıldırıyorum şu anda abi sana nasıl teşekkür etsem az saygılar abiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmm

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

18
0
Would love your thoughts, please comment.x