PC & Teknoloji Platformu

Call of Duty: WWII İncelemesi – Sistem Gereksinimleri

Call of Duty serisinin II. Dünya Savaşı konseptli yeni oyunu Call of Duty®: WWII köklerine geri dönüyor. Oyun Call of Duty serilerinde olduğu gibi tekil oynanan senaryo bölümü, multiplayer ve zombi oyun bölümlerinden oluşuyor. Tek veya birden fazla arkadaşınızla oynayabileceğiniz oyunda II. Dünya savaşı atmosferine kendinizi kaptırabilirsiniz.

Call of Duty: WWII İnceleme

Call of Duty: WWII, eksiksiz II. Dünya Savaşı deneyimini yeni nesle üç farklı oyun moduyla getiriyor: Sefer, Çok Oyuncu ve Ortak. Müthiş görsellerle Sefer modu, yepyeni Call of Duty® hikayesinde oyuncuları unutulmaz II. Dünya Savaşı muharebelerinin yaşandığı Avrupa sahnesine taşıyor. Çok Oyuncu modu, oyuncuları başlangıçtaki Call of Duty oyunundaki gibi muharebe alanına götürüyor. Otantik silahlar ve geleneksel vur-kaç taktikleri, II. Dünya Savaşı temalı çok çeşitli konumlarda insanı adeta içine çekiyor. Ortak mod ise beklenmedik olaylarla dolu, adrenalinin tavan yaptığı yalnız başına bir oyunda yeni ve orijinal bir hikaye sunuyor.

Multiplayer Modu

Oyunun multiplayer kısmında birçok harita, silah ve yeni Division sistemi mevcut ama en dikkat çeken başlık War modu olsa gerek. Ana hedefin düşmanları öldürmek olduğu diğer seçeneklerin aksine War modunda takımlar savunma ve saldırı olarak iki tarafa ayrılıyorlar. Tarafların amacıysa kimi zaman bir bina, kimi zaman bir araç, kimi zamansa bir sığınak için karşılıklı mücadele etmek. Savaş sırasında köprü, duvar ve makineli tüfek yuvası inşa etmek gibi seri için yeni bazı mekaniklerle de tanışıyoruz.

Headquarters

Call of Duty: WWII’de oyuncular için “Headquarters” adlı sosyal bir platform yer alıyor. Burada Major Howard aracılığıyla oyunculara günlük ve haftalık mücadeleler, ayrıca kontratlar sunuluyor. Tahmin edileceği üzere bunları başarıyla tamamlamak XP (tecrübe puanı), yeni eşyalar ve kozmetik ürünler içeren “supply drop”lar kazandırıyor. İkinci Dünya Savaşı’nın en önemli cephelerinden Normandiya temasıyla tasarlanan Headquarters’ta supply drop açmaksa ayrı bir keyif çünkü kasa açılışlarını alandaki tüm oyuncular izleyebiliyorlar.

Zombi Modu

Call of Duty serisinin en popüler başlıklarından biri olan zombi modu Call of Duty: WWII’de de yer alıyor. Bu kez karşımızda İkinci Dünya Savaşı temalı Nazi zombiler var. Dört kişilik bir ekip olarak eşli (co-op) oynanabilen Nazi zombi modunda amaç çok basit; dalga dalga gelen Nazi zombileri öldürmek ve hayatta kalmak. Nazi zombi avlarken diğer oyuncularla iletişimde olmaya, oynanışı kolaylaştıran perk’leri çabucak açmaya ve silah seçimini doğru yapmaya özen göstermeli.

Call of Duty: WWII Resimleri:

Call of Duty: WWII Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit Sürümleri Desteklemektedir.)
İşlemci (CPU): Intel Core i3 3225 3.3 GHz or AMD Ryzen 5 1400
RAM: 8GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 660 @ 2 GB / GTX 1050 or ATI Radeon HD 7850 @ 2GB / AMD RX 550
Hard Disk (HDD): 90GB Alan
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
DirectX: DirectX 11

Call of Duty: WWII Maksimum (Tavsiye Edilen) Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit Sürümleri Desteklemektedir.)
İşlemci (CPU): Intel Core i5-2400 or AMD Ryzen R5 1600X
RAM: 12GB RAM
Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 970 / GTX 1060 @ 6GB or AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
Hard Disk (HDD): 90GB Alan
Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
DirectX: DirectX 11
Ek Özellikler: Bazı silahları, paketleri ve özellikleri aktif edebilmek için paket satın alınması gerekebilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x