PC & Teknoloji Platformu

Instagram hesabı kapatma

Sosyal medya kullanan çoğu kişinin günümüzde mutlaka Instagram hesabıda oluyor. Hikayeler ve canlı yayın özellikerliyle kullanıcı sayısı artan uygulama hala en popülerler arasındaki yerini koruyor. Facebook’un bünyesinde hayatına devam eden uygulamada yenilikler sürekli artsa bile bazen kullanıcıların beklentileri dışına çıkmasına sebep olabiliyor. Bu durumda kullanıcılar hesaplarını kapatmayı uzaklaşmayı düşünebiliyorlar.

Özellikle Instagram üzerinde tanımadığı kişiler tarafından mesaj alan ya da bazı firmaların spam mesajlarına maruz kalan kullanıcıların ilk düşündükleri Instagram hesabını kapatarak uzaklaşmak olabiliyor.Bu yazımızda Instagram hesabı silmek için tüm ayrıntıları aktaracağız. Instagram kullanmaktan sıkıldıysanız ya da çok zaman harcıyorsanız ve hesabınızı kapatmak, silmek ya da geçici süreyle dondurmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram Hesabı Geçici Olarak Nasıl Kapatılır?

Instagram hesabınızı kapatma işlemini şuan için sadece internet sitesi üzerinden yapabiliyorsunuz. Mobil üzerinden sadece tarayıcılar üzerinden yapılabilir.

  1. Instagram’ın resmi adresi olan instagram.com adresine bilgisayar üzerinden ya da telefondaki web tarayıcı aracılığı giriyoruz.
  2. Daha sonra Instagram profil butonuna basıp profilimize gidiyoruz. Profili Düzenle butonuna basıyoruz.
  3. Sayfanın alt taraflarındaki Hesabımı geçici olarak kapat butonuna basarak karşımıza gelen uyarı ekranındaki durumu onaylayıp işlemimizi tamamlıyoruz.Hesabınızı geçici olarak kapattığınızda hesabınız ile fotoğraflarınız, yorumlarınız ve beğenmeleriniz, tekrar giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirene kadar gizlenir ancak silinmez.

Instagram Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız veya kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Hesabınızı yeniden etkinleştirmemiz de mümkün olmayacaktır.

Hesabınızı kalıcı olarak silmek için:

  1. Hesabını Sil sayfasına gidin. Instagram internet sitesine giriş yapmadıysanız, öncelikle giriş yapmanız istenir.
  2. Hesabını neden siliyorsun? sorusunun yanındaki açılır menüden bir seçim yapın ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği, sadece menüden bir sebep seçtiğinizde görünür.
  3. Hesabımı kalıcı olarak sil‘e tıklayın veya dokunun.

Farklı bir hesabı silmek istiyorsanız, Hesabını Sil sayfasının sağ üst köşesindeki kullanıcı adına tıklayın ve Çıkış Yap‘ı seçin. Silmek istediğiniz hesapla tekrar giriş yapın ve yukarıdaki talimatları izleyin. Hepsi bu kadar. Takıldığınız kısmı yorum olarak sorabilirsiniz.

[Toplam:101    Ortalama:3.6/5]

2
<b>YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)</b>

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Özgür Uygunmelike Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
melike
melike

ya ben bir turlu silemiyorum

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar