PC & Teknoloji Platformu

Bilgisayarda Android Uygulamaları Çalıştırma

Windows işletim sistemi üzerinde işletim sistemi uyumlu programlar yanında ekstra uygulamalar çalıştırmak için yardımcı programlar mevcuttur. Android günlük yaşantımızda telefonlarımız veya tabletlerimizde kullandığımız hatta bu cihazlar haricinde diğer aygıtlarıda kontrol edebilen bir yazılım olma özelliğini taşıyor. Özellikle uygulama sayısı olarak çok fazla uygulamaya sahip olan Android oldukça kullanışlı diyebiliriz. Android uygulamalarını bilgisayarınızda çalıştırmak istemiş bir çözüm arayışınız olmuş ise o zaman yazımızın devamına göz atmalısınız.

Bilgisayarda Android Uygulamaları Nasıl Çalıştırılır?

Bilgisayarınızda android uygulamalarından dilediğinizi facebook, instagram, twitter, tinder gibi uygulamalar ya da popüler oyunları indirip kurmak için alttaki işlemleri sırasıyla uygulayınız.

1- Bilgisayarımızda android uygulamaları çalıştırmak için kullanacağımız programın ismi Bluestacks. Bluestacks programının güncel versiyonunu indirmek için butonu kullanabilirsiniz BlueStacks (1692 indirme)

2- Bluestacks programını indirdikten sonra çalıştırarak kurulum işlemlerini tamamlıyoruz. Kurulumu yaptığınız klasörü dilediğiniz yeri ayarlayarak programın o klasöre kurulmasını ayarlayabilirsiniz.

3- Program yüklendikten sonra çalıştırıyoruz. Program Google hesabınızla giriş yapmanızı isteyecek. Google bilgilerinizle giriş yapıp gerekli izinleri verdikten sonra işlemlerimize devam ediyoruz. Telefon kurulumu yapar gibi tüm işlemleri bitiriyoruz.

4- Bluestacks kurulumu bittikten sonra normal ekran karşımıza geliyor. Play Store uygulamasına çift tıklıyor ve çalıştırıyoruz.

5- Google Play Store uygulaması arama kısmına indirip yüklemek istediğimiz uygulama ismini yazarak aratıyoruz. Ve daha sonrasında uygulamayı Bluestacks içerisine yüklüyoruz.

6- Uygulamayı kurduktan sonra telefonunuzda olduğu gibi çalıştırarak kolayca kullanabilirsiniz. İstediğiniz tüm uygulama ve oyunları uygulama üzerinde çalıştırabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

4 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Mehmet

bLUESTACKSSIZ OLMUYOMU

sERKAN

SAĞOL İŞİMİ GÖRDÜ

pc92

0lmuyo

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

4
0
Would love your thoughts, please comment.x