PC & Teknoloji Platformu

BTK İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Şikayeti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) operatör ya da servislerle ilgili şikayetinizi nasıl yapacağınızı anlatalım. Son zamanlarda fazlasıyla artış gösteren ve faturalara epeyce ücret yansıtan servisler çoğu kullanıcının canını fazlasıyla sıkıyor. Girilen bir web sitesinde aniden açılan popupta ki kod aracılığı ile kullanıcı izini olmaksızın servise abone yapılıp ücret kesintisi yapılıyor. Operatörlerin bu konuda müşterilerini çokta umursadıklarını düşünmüyorum. Hergün farklı isimlerde bir sürü servis adıyla şikayet yağıyor.

İstemediğiniz bir servise mobil hattınız üzerinden abone olduysanız ve operatörünüz hiçbir girişimde bulunmadıysa size karşı o zaman yapabileceğiniz en etkili çözüm BTK şikayeti olacaktır.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) İzinsiz SMS ve Mail Gönderim Nasıl Şikayet Edilir?

  • Öncelikle Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) ait resmi web sitesine sikayet.btk.gov.tr adresi üzerinden giriş yapıyoruz. Eğer siteye üyeliğiniz bulunmuyorsa Şimdi Kaydolun butonuyla üye oluyorsunuz. Üyeliğiniz var ise T.C. Kimlik No ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.
  • BTK’nun sitesine üyelik bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra şikayet oluşturmak için Şikayet Gönderme Formu  linkine tıklayarak şikayet formuna giriş yapıyoruz. Karşımıza açılacak penceredeki kuralları okuduktan sonra şikayet yazmaya devam etmek istiyorum butonuna basıp devam ediyoruz.
  • Şikayet formu üzerinden istenilen bilgileri girerek şikayet metninizi oluşturuyorsunuz. Burada unutulmaması gerekilen en önemli kısım şikayetinizi en detaylı biçimde dile getirmeniz ve ekran görüntüsü aldıysanız dosya kısmından şikayetinize eklemek.

Şikayetiniz bir süre değerlendirilip araştırıldıktan sonra tarafınıza mesajla sonuç mutlaka bildirilecektir. BTK ya da operatörünüz tarafından size gelen mesajları BTK resmi web sitesinde üyelik bilgilerinizle giriş yaptığınız sayfa üzerinde Cevaplananlar, İnceleme Bekleyen ve Reddedilen şeklindeki mesajlar altında gerekli cevapları bulabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x