PC & Teknoloji Platformu

com.android.systemui işlemi durduruldu hatası

Çoğunluğu Galaxy Note 3, Galaxy Note 2 ile Galaxy S3 ve Galaxy S3 miniGalaxy S4 ve Galaxy S5 cihazlarda gözlemlenen son zamanlarda home tuşuna basıldığı an com.android.systemui işlemi durduruldu şeklinde bir hata ile karşılaşılmakta. Sorunun neden kaynaklandığı konusunda birçok kullanıcı çözüm aramakta. Öncelikle bu bir virüsle alakalı durum değildir. Telefonda aniden beliren com.android.systemui işlemi durduruldu hatası sonrası ana ekrana telefon geri dönmekte işlemler yapılamadan sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunla ilgili sorun son google güncellemesiyle alakalı olmakla birlikte yapmanız gereken kesin çözüm aşağıdaki gibidir.

com.android.systemui işlemi durduruldu hatası için kesin çözüm yöntemi:

  • Google Play‘e giriş yapın.
  • Uygulamalarım ve oyunlarım kısmına giriş yapın ya da telefonunuzdan direkt olarak alttaki buton aracılığı ile google play mağazasındaki google arama uygulamasına gidin.
Google(Android) (773 indirme)
  • Google mağazasına girdikten sonra uygulamayı kaldır butonuna basın.
  • Uygulamayı kaldırdıktan sonra sorunlarınız ortadan kalkacaktır.  Ardından programı tekrardan güncelleyip telefonunuzu test edebilirsiniz.

Bu sorun Google tarafından yayınlanan son Google Arama uygulamasındaki bir bug kaynaklıdır. Son yapılan güncellemeyle birlikte tamamen ortadan kalkmış olması gerekmekte. Eğer ki sorun yaşıyor iseniz uygulamayı kaldırdıktan sonra güncellemeden bir süre daha kullanmaya devam edebilirsiniz. Sisteminize gereksiz yere başka bir program yükleyerek önbellek temizlemeniz sizi kesin çözüme götürmeyecektir.

Not: Google Play Store otomatik güncellemelerinizi de ayrıca kapatmanız uygulamanın kendini güncellemesini engelleyecektir. Sorunun tekrarı halinde en son güncellediğiniz uygulamaları sırasıyla kaldırarak telefonunuzu test edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x