PC & Teknoloji Platformu

CS:GO Cfg Nasıl Yüklenir?

Son dönemlerin en popüler FPS oyunlarından biri CS:GO yani açılımı ile Counter Strike Global Offensive adlı oyun en çok tutulan ve oynanan oyunlar arasındadır. Bir çoğumuz eğlencesine oynarken bir çoğumuz ciddi olarak usta oyuncu olmak için oynuyor. Oyun ilk yüklendiği andan itibaren kendine ait ayarlar ile karşımıza çıkmaktadır bu kiminin hoşuna giderken kiminin hoşuna gitmeyebiliyor. Bunun en büyük sebeblerinden biride herkesin kendine göre oynayış ve mekanikleri olduğu için bunlara alışamıyor. Oyunun en güzel yönlerinden biride bir çok oyunda bulunan crosshair adını verdiğimiz nişan aldığımız yeri gösteren çizgilerin istediğimiz renkte ayarlanmasını ve istediğimiz şekilde düzenlememize izni vardır.

Konuyu uzatmadan öncelikle CFG ile ilgili kısa bir bilgi vereyim ondan sonra nasıl yüklüyebiliriz kısmına geçebiliriz. Bir çoğumuz dediğim üzere standart ayarlarla oynamayı sevmiyor sadece bunların içinde crosshair ayarları değil silahı duruşu olsun göstergeler olsun grafikler olsun oyunun akıcılığı vs. ayarlarını değiştirmeden rahat edemiyoruz. Usta oyuncular yada bu ayarları kolayca düzenlememiz için bu konu hakkında bilgisi olan kişiler CFG adlı dosyaları üretirler. Bir çok usta oyuncunun ayarlarını isimlerini aratarak takımlarının sitelerinden kolayca indirebilir ve onların oynadıkları ayarlarda oyun oynayabilirsiniz.

Counter Strike Global Offensive CFG Dosyaları Nasıl Yüklenir?

Şimdi gelelim CFG indirdim nasıl yüklerim kısmına, indirdiğiniz klasörün içindeki CFG dosyalarını yüklemek için aşağıdaki sırayı takip ederek kolayca yükleyebilirsiniz.

Steam >steamapps >common >Counter-Strike Global Offensive >csgo >cfg klasörü içine atın.

CFG’yi indirdiniz kurdunuz herşey buraya kadar güzel her CFG indirip yüklediğiniz gibi çalışmamaktadır. Oyuna girdiğiniz zaman CFG’yi konsoldan aktif etmeniz gerekebilir.Aşağıdaki adımları takip ederek CFG’yi oyun içinde kolayca aktif edebilirsiniz.

Oyuna giriyoruz ve cfg dosyasının ismini (örn: pcbilimi.cfg yaptıysak eğer) konsola ” exec pcbilimi.cfg “ yazıp aktif edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x