PC & Teknoloji Platformu

Facebook Hesabınızı Kapatın!

  • Gizlilik konusunda uzman çalışmalarıyla tanınmış olan Maximilian Schrems’in açtığı bir dava Avrupa’da Komisyonu’nun Facebook hakkında ilginç ve şaşırtıcı bir uyarıda bulunmasına yol açmış bulunuyor.
  • Açıklamalara göre Avrupa Komisyonu temsilcisi Bernhard Schima, Avrupa Birliği(AB) vatandaşlarının eğer bilgilerini ABD güvenlik birimlerinin eline geçmesini istemiyorlarsa Facebook hesaplarını kapatmaları gerektiğini söyledi ve oldukça dikkatleri çekti.
  • Davada veri gizliliği birçok yönüyle ele alınmışken Schime tarafından yapılan  veri gizliliği konusundaki endişelerle ilgili olan açıklamaya göre “En ufak bir endişeniz varsa Facebook hesabınızı kapatmayı düşünebilirsiniz” dedi.Dünya çapında bu açıklamalara göre basın çalkalanıyor gibi görünüyor.Bir çok kullanıcının bilmiş olduğu üzere zaten sosyal ağların hiç birinin güvenli olmadığı ve bilgilerin her türlü şekilde sızdırılabileceği mümkündür.Uygulama veya oyun bazlı içeriklerle bunları ele geçirmek artık çocuk oyuncağı haline geldi.
Facebook Uyarısının Sebebi NSA
Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi’nin (NSA) 2010 yılından bu yana cep telefonlarını dinlediği yönündeki iddialar, SMS’lerin yine NSA’ca okunduğu yönündeki gelişmeler Schima’nın bu uyarıda bulunmasında etkili oldu. Özellikle ABD merkezli Facebook’un NSA tarafından yıllardır izlendiği ve verilerin depolandığı da çok tartışılan iddialar arasında yer alıyor.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x