PC & Teknoloji Platformu

Facebook Otomatik Video Nasıl Kapatılır

Son zamanlarda olan Facebook üzerinde olan yeni özelliği olan Facebook Otomatik Video nasıl kapatılır onu göreceğiz. Bu özellik son zamanlarda tüm kullanıları etkiledi ve gerçekten sinir bozucu bir özellik diyebiliriz. Bunun en büyük etkisi ise kullanıcıların internet kotasını etkiledi. Siz Facebook üzerinden bir videoyu açmadan oynamaya başlıyor ve kotanızdan harcamaya başlıyor. Tabi haliyle internet paketiniz daha hızlı bitiyor. Bu özellik üzerine ise son zamanlarda otomatik olarak sesinde açılması eklendi.

Facebook Otomatik Video Nasıl Kapatılır

Peki bu özellik nasıl kapatılır yani Facebook Otomatik Video Nasıl Kapatılır onu görelim…
Eğer bu işlemi PC üzerinden yapıyorsanız “Ayarlar” sekmesinde sol alt köşede “Videolar” sekmesini göreceksiniz. Daha sonra ise o sekmeden “video ayarları” başlığından “videoları otomatik oynat” seçeneğini seçerek kapatabilirsiniz.

Facebook Otomatik Video Nasıl Kapatılır

Bu özellik genelde akıllı telefonlarda kapatılmak istenebilir yani en çok kullandığımız cihazlarda mobil cihazlar.. Mobil cihazlarda ise Facebook uygulamasından uygulama ayarlarına girerek “video otomatik oynatımı” kısmını açık, kapalı ve sadece wi-fi olarak değiştirebilirsiniz.

Dediğimiz gibi bu özelliği kapatmanız sizin için daha iyi olacaktır. Aksi takdirde hattınız üzerinde bulunan internet paketiniz çok hızlı bir şekilde bitecektir ve buda tekrar satın almanız gerektiğini göstermektedir..

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x