PC & Teknoloji Platformu

Galaxy S6 ve S6 Edge İçin Android 5.1.1 Yayınlandı!

Firmanın S serisinde en son tasarımları ve modelleri olan S6 ve onun Edgesine Android işletim sistemi tarafından yeni bir güncelleme yayınlandı.

Samsung firmasının en son modelleri olan 2 telefona Android 5.1.1 yayınlandı.Güney Koreli üretici olan Samsung,üst seviyede yeni akıllı telefonlar tasarlayıp satışa sunarken en son çıkarmış olduğu modellerin sahiplerine müjdeyi duyurdu.Android 5.0 ile piyasa sunulmuş olan S6 ve S6 Edge çok fazla bir zaman geçmeden 5.1.1 ile buluşacak.Samsung’a ve ürünlerine dair sızıntılarıyla bizleri haberdar eden oldukça telefon sızıntıları ile popüler olan Fransız haber sitesi Planete Galaxy ekibi S6(SM-G920F) modelinin Android 5.1.1’e kısa sürede kavuşacağını duyurdu.

Performans iyileştirmeleriyle gelecek olan yeni sürüm Android 5.1.1 Lollipop yaklaşık 623 MB büyüklüğe sahip olacağını belirtti.

Haber Kaynaklarına Göre 

Güncellemenin ardından birçok Samsung uygulamasının bildirim alanından kaldırılabileceği ve uygulamaların alfabetik olarak sıralanması sorununun giderileceği biliniyor. Galaxy S6 Edge(SM-G925F) modeli ise, Samsung Kies masaüstü programından güncellenebilecek.

Gelelim Android 5.1.1’in Samsung akıllı cihazlarına ne zaman geleceğine. OTA üzerinden başlatılacak olan güncelleme sürümü, sırasıyla her 50.000 cihaza bir anda gönderilecek. Yani bu hafta içinde ülkemiz dahil, güncellemeye kavuşmayacak Galaxy S6 ve S6 Edge modeli kalmayacak.

Güncellemeyi; Ayarlar>Telefon Hakkında>Yazılım Güncelleme menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x