PC & Teknoloji Platformu

General Mobile Discovery 2 Plus Yazılım Yükleme

Ülkemizde en çok satan akıllı telefon markalarından biriside TELPA firması tarafından dağıtılan General Mobile cihazlar diyebiliriz. İlk General Mobile Discovery modeli 1 milyon üzerinde satış rakamına ulaşarak isminden bir hayli söz ettirmişti. Tabi fiyat ve performans olarak kullanıcı dostu olan cihazın ucuz olmasının altında bazı nedenler bulunuyordu. General Mobile cihazlarda genel olarak en çok yaşanan sorunlardan biriside bildiğiniz gibi meşhur soket arızasıdır. Tabi bu kullanıcıların daha sonradan öğrendiği ve yaşadığı bir durum oldu. Peki fiziksel olarak değilde yazılımsal olarak bir sorun olursa neler yapabiliriz yada General Mobile Discovery 2 Plus Yazılım Yükleme işlemi nasıl yapılır onu görelim.

General Mobile Discovery 2 Plus Yazılım Yükleme

Cihazınızda sadece fiziksel sorunlar değil aynı zamanda yazılımsal sorunlarda olabilir. Bunlar virüsler yada yazılımsal hatalar olabilir. Bu gibi durumlar üzerinde duracak olursak cihaza mutlaka bir yazılım atmak gerekmektedir. Bazı durumlarda ilk akla gelen durum sıfırlama olacaktır ama son zamanlarda çıkan bazı zararlı dosyalar yani virüsler format atma işlemi silinmiyor ve mutlaka yazılım yüklemeniz gerekmektedir.

1- İlk olarak sağlam bir data kablosu alınız ve mutlaka kontrol ediniz. Daha sonra ise aşağıdaki vereceğimiz bazı indirme dosyalarını bilgisayarınıza indiriniz.
SP_Flash_Tool_v5.1352
PreLoader USB VCOM Port.zip
General Mobile Discovery 2 Plus Yazılım Dosyası

2- Daha sonra ise gerekli olan driver dosyalarının kurunuz. Daha sonra ise SP_Flash_Tool_v5.1352 olarak indirdiğiniz dosya üzerinden Flash_Tool.exe dosyasını çalıştırınız. Aşağıdaki bir bölüm karşınıza gelecektir.

3- Yazılım yükleme işinde ise açılan pencerede ise Firmware olarak gelecek olan bölümde MT6592_Android_scatter.txt dosyasını açınız. Buradan ise;

Burada dikkat etmeniz noktalardan birisi ise bazı yazılım sorunlarında IMEI uçması gibi durumlar olabiliyor ve bunun en büyük nedeni ise program üzerinde bulunan Options seçeneğinin altında bulunan ChecksWVer bölümünün tık işaretinin seçili olarak bırakılmasıdır. Bu seçeneğin kutucuğundaki işareti kaldırmalısınız. Bazı çift hatlı olan cihazlarda bu durum daha çok rastlanmaktadır. Bu tamamen cihazdan kaynaklanan bir durumdur. Yazılım atarken biraz daha dikkatli olmanızda fayda var.

Bu işlemden sonra ise yazılım işlemi bitecektir. Eğer doğru olarak işlemi yaptıysanız ve cihazı tanıtabildiğiyseniz mutlaka yazılım atma işlemi başlayacaktır.

Not : Eğer mümkünse cihaz üzerindeki tüm bilgilerinizi yedekleyiniz. Aksi halde cihazdaki tüm fotoğraflarınız,videolarınız,rehberiniz silinecektir ve geri getiremezsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

3 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Murat

son olarak bu konuda android 5.0 üzeri dosya varmı pek araştırmadım

Murat

selam bende discovery 2 cıhaza android 4.4.2 yazılımı var bu yazlılım çok çok eski güncellemek istiyorum bunu uygularsam bi sorun oluşmaz dimi

Özgür Uygun

Discovery’nin tam modeline göre yazılım yüklemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde telefonunuz çalışmayabilir. Tek hane farkı bile cihazınızın açılmamasına neden olabilir. Yöntemin uygulanışı aynıdır ancak rom dosyaları farklıdır. Telefonunuz için en son sürüm hala 4.4.2 olarak görünüyor. Android 5 veya 6 sürümleri bu telefon için çıkmadı.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

3
0
Would love your thoughts, please comment.x