PC & Teknoloji Platformu

Türk Telekom ADSL Kota Sorgulama

Türk Telekom firmasına ait TTNET ADSL hizmetinin ADSL kullanımlarınızı sorgulama ile ilgili tüm detaylar ayrıntılarıyla yazımızın devamında. Ülkemizde internet kullanımıyla ilgili hepimizin tek sorunu olan adil kullanım noktası veya kotası denilen AKK ya da AKN diye tabir edilen bir sistem mevcut. Her ne kadar internet hizmeti alınırken limitsiz diye satılsada internet paketleri belli limitlerden sonra internet hızı düşürülmekte. 1 Mayıs itibariyle 3MBpbs olan sınır 5Mpbs değerine yükseltilecek. Gece 2.00 ile 6.00 arası kullanımlarda ise AKN kullanımından sayılmayacak. Türk Telekom üzerinden aldığınız ADSL hizmetinin kotasını sorgulamak için yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir.

Türk Telekom TTNet ADSL Kotası Nasıl Sorgulanır?

Bilgisayar üzerinden ADSL İnternet Kotası Sorgulama:

  1. Bilgisayarınız üzerinden kota sorgulayabilmek için öncelikle Türk Telekom Online İşlemler Merkezi adresine giriş yapıyoruz.
  2. Üye girişi yapabilmek için Türk Telekom’a giriş için gerekli olan e-posta adresiniz ve tek şifrenizle giriş yapmanız gerekiyor.
  3. Sonrasında şu sıralamayı takip ederek kotanızı kontrol edebilirsiniz. Abonelik İşlemleri > Kota İşlemleri > Kota Sorgulama sayfasından ulaştığınız indirme hızını, aylık kotanıza ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

Akıllı Telefon veya Tabletler üzerinden ADSL İnternet Kotası Sorgulama:

  1. Android veya iOS kullanan telefon ya da tabletler için kota sorgulamak için öncelikle telefonunuza uyumlu uygulamayı indirmeniz gerekmekte. Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması (Android) (1189 indirme) Türk Telekom Online İşlemler Uygulaması (iPhone/iPad) (882 indirme)
  2. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra mevcut olan Türk Telekom üyeliğinize ait e-posta ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınız anda ana ekranda kullanım bilgilerinizi görebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerini Arayarak ADSL İnternet Kotası Sorgulama:

Türk Telekom ADSL hizmetleriyle ilgili kota sorgulaması gibi tüm işlemlerinizi telefonla 444 0 375 nolu müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x