PC & Teknoloji Platformu

Gizli Numara Bulma

Gizli numaradan yani özel numaradan arayanları görmek mümkün müdür? Her telefon hattının kendini tanımlayan bir numarası vardır. Arama yapıldığı her an karşı operatöre numara arayan numaranın kimliğide iletilir. Caller ID dediğimiz bu özellik sayesinde karşı taraftan kimin aradığını kolayca görüp emin olabilmekteyiz. Ancak bu iletilen bilginin görünüp görünmeyeceği tamamen o sağlayıcıyı kullanan kullanıcıların tercihleri konusunda şekillenmektedir. Ancak art niyet kurbanı olan bu servis bazen kullanıcıların canını sıkabiliyor.

Gizli/Özel numaraları öğrenme

Maalesef numarasını gizlemiş kullanıcıları görme ya da sorgulama şansınız bulunmamaktadır. Operatörlere yapacağınız taleplerde red edilecektir. Numaralar kişiler tarafından görünmemek üzerine gizlendiği için özel hayatın gizliliği çerçevesinde red edilecektir isteğiniz.

Gizli numaradan sürekli rahatsız ediliyorsanız öğrenmek adına yapabileceğiniz tek şey resmi işlem yolunu seçmektir. Savcılığa giderek telefonunuza yapılan aramaların sizi rahatsız olduğunu belirtip şikayetçi olmanız durumunda mahkemelerce çıkacak karar doğrultusunda operatörler gizli numaradan arayan kişi hakkında tüm bilgiyi size verebilir.

Gizli/Özel numara öğrenme uygulamaları var mı?

Resmi kanal dışında kesinlikle hiçbir program, telefon uygulaması ya da size gizli numarayı gösterebileceğini iddia eden her türlü materyal sizi kandırmaktan öteye geçmeyecektir. Gizli numaradan arayanı görmek için resmi kanallar dışında hiçbir çare olmadığını akıldan çıkarmamanızda fayda var.

Tek çareniz telefonunuzu gizli aramalara kapatarak bir nebze olsa da istemediğiniz çağrılara engel olmak olabilir. Telefonunuza gelen özel numara çağrıları engellemek için altta ki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Gizli Numara Engelleme – Türk Telekom Turkcell Vodafone

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Halil İbrahim

Gizli numara bulma diye sayfa açıp içeriğine bulmanın imkansız olduğunu yazmak. Tebrikler. Sitenize hit cekmeyi biliyorsunuz.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

2
0
Would love your thoughts, please comment.x