PC & Teknoloji Platformu

Hashtags (Diyez Etiketi) Ne İşe Yarar?

Hashtag (Diyez Etiketi) Nedir? Hashtag (Diyez Etiketi) Ne İşe Yarar? Sosyal medya’da bir çok sitede hashtagları kullanarak hangi amaçla yaptığınız bir işi, bir fotoğrafı, bir durumu yada bunlar gibi bir çok olayı daha çok kişiye ve konuya ulaştırabilmek için kullanılır. Sosyal medya üzerinden Hashtagları kullanmak için hedeflediğiniz sözcüğün başına ” # ” koyarak yapabilirsiniz.Buna örnek olarak biz bir konu yazdık diyelim Twitter üzerinden Hashtag ile aranan konular arasına katmak istiyoruz konuyu yazdık ve eklemek istediğiniz yerine örnek olarak #pcbilimi #hashtag gibi hedef edinmiş olduğunuz konu ile ilgili hashtagları girerek daha çok kitleye ulaşabilirsiniz.

Hashtaglerin bir diğer amacıda sadece takipçi kitlenize değil hashtag’ler üzerinden daha çok kitleye fikirlerinizi ve yaptıklarınızı sunabilmektir. Örnek; olarak bugün Türk sinemasının en gözde isimlerinden olan Kemal Sunal’ın doğum günüdür. Kullanıcılar bir çok sosyal medya platformlarında #KemalSunal hashtag’i ile paylaşım yapmaktadırlar. Kullanıcılar bu hashtag üzerinden Kemal Sunal’a olan sevgilerini ve saygılarını paylaşmaktadırlar.

Hashtag’leri sosyal medya platformlarında kullanarak bir çok konuya ve aynı düşüncelere sahip insanlara ulaşabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x