Instagram hesabı açamıyorum?

7
28832

Instagram hesabı açmak için kaydolurken sürekli olarak Üzgünüz, hesabın oluşturulurken bir sorun oluştu. Lütfen birazdan tekrar dene. hatasıyla karşılaşıyorum. Bir türlü yeni bir instagram hesabı açamadım. Ne denediysem olmadı sürekli hata veriyor. Facebook hesabımlıa giriş yapmayı denedim. Şifremi unuttum kısmına girip şifre istediğim zamanda sürekli Üzgünüz, bu kullanıcı aktif değil hatasıyla karşılaşıyoruz. Ziyaretçimiz tarafından sorulan bu soruyu daha detaylı ele alabilmek adına makaleye çevirmiş bulunmaktayız. Şimdi bu tarz sorunlar karşısında çözüm yöntemlerini ele alalım.

Instagram hesabı açamıyorum sorunu çözüm önerileri:

Yeni bir Instagram hesabı oluşturmak istediğinizde “Üzgünüz, hesabın oluşturulurken bir sorun oluştu. Lütfen birazdan tekrar dene.” şeklinde bir hatayla karşılaşıyor olabilirsiniz. Deneyebileceğiniz en iyi çözüm önerilerini ise aşağıdaki önerilerimizi gözden geçirerek uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

  • Telefonunuzun saat ve tarihinin doğru olduğundan emin olun.
  • Instagram hesabı oluşturmak için oluşturabilmek için mutlaka resmi uygulama veya web sitesi dışında başka bir uygulama veya site kullanmayınız. Yeni bir Instagram hesabı nasıl oluşturulur bilmiyorsanız buraya tıklayarak detaylıca öğrenebilirsiniz.
  • Instagram uygulamanızın güncel olduğundan emin olun. Instagram uygulamasını nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayarak detaylıca öğrenebilirsiniz.
  • Instagram uygulaması üzerinde kayıt olmak istediğinizde hatayla karşılaşıyorsanız Facebook kullanıyorsanız Facebook ile kayıt olmayı deneyiniz.
  • Instagram’a kayıt olmak için kullandığınız mail adresi ve telefon numarasını değiştirerek kayıt olmayı deneyiniz. Kayıt olmak için yazdığınız e-mail adresinde Türkçe karakterler bulunmadığından emin olun.
  • Eğer uygulama üzerinden kayıt olmayı deniyor ve başarısız oluyorsanız, Instagram’ın resmi web sitesi üzerinden kayıt olmayı deneyiniz.
  • Kullandığınız internet bağlantısı dışında bir internet bağlantısı ile tekrar deneyiniz. (Başka bir internet bağlantınız yok ise modeminizi kapatıp açarak IP değiştirdikten sonra tekrar deneyebilirsiniz)
  • Telefon veya bilgisayarınızda DNS, VPN gibi internete bağlanmak için yöntemler kullanıyorsanız geçici olarak devre dışı bırakarak deneyiniz.
  • Kayıt olma işlemiyle hata almaya devam ediyorsanız 3-4 saat sonra tekrar denemeye çalışın. Sık sık deneme yapmaya çalışmanız Instagram tarafından spam olarak algılanabileceği için geçici olarak engellenmiş olabilirsiniz.

Bu sorunla ilgili telefonunuzda önbellek ve veri temizliği yapsanız bile hatayı yinede almanız söz konusu. Bu hata cihazdan ziyade sunucu bazlı hatalardan kaynaklanmaktadır. Çözüm önerilerimizi tek tek deneyerek test edebilirsiniz. Sorunla ilgili öneriniz veya sorunlarınızı aşağıda yorum olarak belirtebilirsiniz.

Soru-Cevap sayfamızdan dönüştürülerek yazıya çevrilmiştir.

KULLANICI YORUMLARI:

7 Yorum - "Instagram hesabı açamıyorum?"

avatar
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Dolunay kırmızı
Dolunay kırmızı

Ben de hala açamıyorum.

Halime
Halime

Yaaa hesabimi dondurdum ama suan gidim hata veriyo ya girmiyo

Ayşin Lila
Ayşin Lila

ya bende bir türlü açamıyorum

merve
merve

Olmuyor arkadaşlar açamıyorum hesap :(