Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatası

0
15041
üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu

Instagram uygulaması üzerinde oturum açmaya çalıştığınızda “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu (Sorry there was a problem with your request)” hatası alıyorsanız bu hatayla ilgili tüm detayları ve çözüm yöntemlerini ele alacağız. Instagram oldukça popüler bir uygulama. Popülerliğiyle birlikte sık sık yeni özellikler ekleniyor ve mobil uygulamaları sürekli güncelleme alıyor. Bu güncellemeler yeni özellikleri veya hatalı kısımları kapatmak için yayınlanmakta ve her zaman başarılı sonuçlar verdiği söylenemez. Uygulama stabil olmadığı zamanlarda çoğu kullanıcı sorunlarla ortada kalabiliyor. Instagram kullanan bir çok kullanıcı “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu” hatası alıyor. Bu hatayla ilgili sorunun kaynağı ve neler denenebilir onları inceleyelim.

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasını neden alıyorum?

Instagram uygulamasında kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapmak istediğinizde karşınıza aniden “Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu (Sorry there was a problem with your request)” hatası alıyor olabilirsiniz. Bu hatayla ilgili araştırmalarımız sonucunda bazı çözüm önerilerimiz olacak. Instagram her gün bünyesine farklı özellikler katarken kullanım yoğunluğundan dolayı bazı hatalar ve sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu konuda üzerinde duracağımız konuda Instagram sunucularıyla alakalı bağlantısal bir hatadan ortaya çıkıyor. Instagram sunucu yapısı tek bir sunucudan ibaret olmadığı için herkes aynı sorunlarla karşılaşmayabiliyor. Bu hatanın sebebi lokasyona bağlı olarak kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir. Bu hatanın %90 kaynağı Instagram’ın kendisidir ve sizinle bir alakası yoktur.

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatası nasıl giderilir?

“Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu (Sorry there was a problem with your request)” hatası alıyorsanız bu hatayla ilgili araştırmalarımız sonucunda aşağıda vermiş olduğumuz çözüm önerilerini sırasıyla deneyiniz.

  • Telefonunuzda veya bağlı olduğunuz internet modemde DNS, VPN veya Proxy kullanıyorsanız geçici olarak bağlantı yönteminizi servis sağlayıcının sunduğu hizmete alarak test ediniz.
  • Instagram hesabınıza ait e-posta adresinizle ve şifrenizle giriş yapmayı deneyin.
  • Facebook kullanıcısıysanız ve Instagram hesabınız o hesaba bağlıysa Facebook aracılığı ile giriş yapmayı deneyin.
  • Eğer bunlar işe yaramıyorsa bir süre beklemeniz gerekiyor. Belli bir saat sonra tekrar deneyiniz.

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu hatasının kesin çözümü :

Bu hata nedeniyle daha fazla beklemek istemiyorsanız hatayı çözüme kavuşturacak en etkili yol telefonunuzu formatlamanız gerekiyor. Sunucularda bağlanılan cihazla ilgili hatalı işlemler nedeniyle normal şartlarda o cihaza format atılmayıncaya kadar telefon Instagram bağlantısı kuramıyor. Denemelerimiz sonucu en kesin çözüm olarak bunun işe yaradığını çözmüş bulunuyoruz. Yinede en son denenmesi gereken çözüm olarak belirtelim.

Not: Telefonunuza format atmadan önce mutlaka telefonunuzdaki tüm verileri yedekleyiniz. Aksi halde verilerinizin kaybolması nedeniyle ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.

Sitemizde çözüm önerisi olarak başka sitelerde sıkça verilmiş olan Parallel Space-Çoklu hesap isimli uygulamaya yer vermedik. 3. Parti uygulamalar ile sosyal medya hesaplarınızı kullanmamanızı öneriyoruz. Bu tarz uygulamalar hesaplarınızın güvenliği adına riskler içeriyor. Ayrıca size sadece mobil olarak sayfayı açacağı için, uygulamanın barındırdığı reklamlarla birlikte batarya kullanımı konusunda sıkıntılarda yaşatacaktır.

YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar