PC & Teknoloji Platformu

Internet Explorer Güncelleme

Windows 7 kullanıcılarının hala kullandığı tarayıcılardan olan Internet Explorer çok tercih edilmesede kullanılmaya devam ediyor. Windows 10 ile birlikte birçok kullanıcı Edge ile tanışmış olsada henüz Windows 10 dışında diğer işletim sistemlerine Edge desteği gelmedi. Windows 7 bilgisayarınızın Internet Explorer sürümünü güncellemek isterseniz yapmanız gereken işlem sırası alttaki gibidir.

Windows 7’de Internet Explorer Güncelleme Nasıl Yapılır?

  1. Karşıdan yüklemeyi başlatmak için indirme butonuna tıklatın ve açılan listesinden farklı bir dil seçin ve Git‘i tıklatın.
  2. Aşağıdakilerden birini yapın:
   • Yüklemeyi hemen başlatmak için Çalıştır‘ı tıklatın.
   • Karşıdan yüklemeyi daha sonra kurmak üzere bilgisayarınıza kaydetmek için Kaydet‘i tıklatın.
   • Yüklemeyi iptal etmek için İptal‘i tıklatın.

Internet Explorer 11 (32 Bit) (3310 indirme ) Internet Explorer 11 (64 Bit) (4097 indirme )

Internet Explorer 11 kullanabilmek için sisteminizde Windows 7 SP1 olması gerekmektedir. Ayrıca bu güncellemeyi otomatik güncellemeleriniz açık ise otomatik almış olabilirsiniz.

Windows 8, 8.1, 10 Internet Explorer Güncelleme Nasıl Yapılır?

Bu sürümlerde Internet Explorer güncellemesini otomatik almak için otomatik güncelleme seçeneğini aktif hale getirip Windows güncellemelerini kontrol etmeniz yeterlidir. Otomatik güncellemeyi aktif etmek için:

 • Internet Explorer uygulamasını açıp Araçlar düğmesini seçin ve ardından Internet Explorer Hakkında‘yı seçin.

 • Internet Explorer güncellemelerini alabilmek için yeni sürümleri otomatik olarak yükle seçeneğini aktif hale getirip kapat butonuna basıp çıkış yapın.

Windows 8, 8.1 ve Windows 10 versiyonlarında Internet Explorer güncellemesi genellikle otomatik olarak güncellemeler içerisinde gelmektedir. Windows 10 kullanıcısı iseniz Internet Explorer yerine Microsoft Edge tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederim. Edge tarayıcı olarak Internet Explorer’in aksine fazlasıyla hızlı bir tarayıcıdır.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x