PC & Teknoloji Platformu

iPhone 7 Assistive Touch Açma ve Kapatma

Geçtiğimiz günlerde Apple firması yeni cihaz olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri kullanıcıları ile buluşturdu. Son zamanlarda tüm marka ve modellerde birçok özellike ve farklılıkla ürünler karşımıza geliyor. Genel olarak ise kullanılan özellikler arasında en çok kullanılan ve android cihazlarda da görülen Assistive Touch özelliği artık herkesin kullandığı bir özellik oldu. Assistive Touch ile ekranda bazı kısayolları ekleyerek daha hızlı ulaşmamızı sağlayan bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Assistive Touch en çok kullanıldığı cihaz ise Apple cihazlarda görülmektedir. Android cihazlarda da bu özellik aktif oldu ve artık Android cihazlarda da Assistive Touch özelliği eklendi ve kullanılmaktadır.

iPhone 7 Assistive Touch Açma ve Kapatma

AssistiveTouch’ı açtığınızda AssistiveTouch menüsünü görürsünüz. Menüyü ekranın herhangi bir köşesine sürükleyebilir, ardından menüye dokunup açabilirsiniz.

iPhone 7 Assistive Touch Nasıl Açılır yada nasıl kapatılır?

Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > AssistiveTouch‘a gidin, ardından AssistiveTouch‘ı açın.
– Siri’ye “AssistiveTouch’ı aç” deyin.
Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Erişilebilirlik Kestirmesi‘ne gidin ve AssistiveTouch‘ı açın.

Erişilebilirlik Kestirmesi açık olduğunda Ana Ekran’a Üç Tıklamayı kullanarak AssistiveTouch’ı herhangi bir ekrandan açıp kapatabilirsiniz. Ana Ekran düğmesine üç kez basmanız yeterlidir. Üç tık hızını ayarlamak için Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ana Ekran’a Tık Hızı‘na gidin.

Bir 3D Touch hareketi seçmek için
Assistive Touch Özelliğini aynı zamanda iPhone 6s veya iPhone 6s Plus cihazlarından sonra eklenen 3D Touch’ı AssistiveTouch olarak da kullanabilirsiniz.
Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > AssistiveTouch > En Üst Menüyü Özelleştir > 3D Touch Eylemi‘ne gidin.
– AssistiveTouch simgesinde, 3D Touch’ı kullandığınızda gerçekleştirilmesini istediğiniz eylemi seçin.

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 4.4]
guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

1
0
Would love your thoughts, please comment.x