Klavyede Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır?

3
14685

Bilgisayarımın klavyesi ile Türk Bayrağı simgesi nasıl yapabilirim? Sosyal medya hesaplarımda kullanmak istiyorum Türk bayrağımızı. Kullanıcımız tarafından sorulan soru yazıya çevrilmiştir. Türk bayrağını simge olarak kullanabilmek için tüm yöntemlere aşağıda yer verilmiştir. Herhangi bir program kullanmaksızın Türk bayrağı simgesini bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Bilgisayarınız üzerinden Türk bayrağı simgesini oluşturabilmek için deneyebileceğiniz yöntemler şunlardır.

Bilgisayarlarda Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır?

1- Telefonunuzda olduğu gibi emojiler kullanarak yaratabilirsiniz. Direkt olarak simgeyi kopyala yapıştır yöntemiyle oluşturabilirsiniz.  Kopyalamak için alttaki karakteri kullanabilirsiniz.

2- Diğer yöntem ise ascii karakter kodlarını kullanarak karakter eşlemi uygulaması vazıtasıyla gerçekleştirebilirsiniz. Karakter eşlemi kullanabilmek için:

  • Windows 7 işletim sistemlerinde Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem adımlarını izleyerek ulaşabiliriz.
  • Windows 8 ve 10 işletim sisteminde karakter eşlemi açmak için başlat butonu yanındaki arama kutucuğuna karakter eşlem yazarsanız arama sonuçlarında kolaylıkla bulabilirsiniz.
    Türk Bayrağı , Ay Yıldızlı Bayrak Sembolü için Evrensel Kodu U+262A kodudur. Windows işletim sistemi içerisinde Türk bayrağı simgesini MS Gothic yazı tipinin içerisindeki karakter setinde bulabilirsiniz. MS Gothic yazı tipinin karakterleri içerisinde simgeyi bularak kolaylıkla buradan bu simgeyi seçtikten sonra kopyala butonu yardımıyla kopyalayabilirsiniz. Kopyalamış olduğunuz Türk bayrağı simgesini dilerseniz Office programları yardımıyla Word, Excel, Powerpoint gibi ofis uzantılarında, dilerseniz .txt dosyalarında kullanabilirsiniz. Dilerseniz sosyal medya hesaplarınız veya web siteleriniz üzerinde de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Telefonlarda Türk Bayrağı Simgesi Nasıl Yapılır?

Telefonlarınızda veya tabletlerinizde cihazlarınız ister iOS isterse Android kullansın kolaylıkla emoji desteği yardımıyla Türk bayrağı simgesi oluşturabilirsiniz. Emoji içerisinde bir kod yoksa eğer o zaman alttaki kutucukta ki değeri kopyalayarak kullanabilirsiniz.

🇹🇷

Türk bayrağı simgesini oluşturabilmek için yapmanız gereken işlemler bunlardır.

3
YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
aRDAcugulisdfdf Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
cuguli
cuguli

ℂ⋆ alın ;)

sdfdf
sdfdf

AL kullanın ☪♛βΣṆḲḭṜΛⱢḭṂ♛☪ツ

aRDA
aRDA

kardeş çok sağol kopyalııyıp yaptım eyw