PC & Teknoloji Platformu

Windows Insider Nasıl Kayıt Olunur?

Microsoft’un bilgisayar için kullanımda olan Windows 10 hem bilgisayarlarda hem de mobil telefonlarda kullanılan bir işletim sistemi. Android ve iOS gibi işletim sistemlerinin uygulama mağazalarında olduğu gibi Windows’unda mağazasında onlarca uygulama söz konusu. Hal böyle olunca yeni Windows alt yapısında farklı özellikler ve güncellemelerle karşılaşabiliyoruz. Bu özellikle geliştiriciler için önem arz etmektedir. Yeni çıkacak olan Windows sürümünü normal güncellemelerden önce deneyip test etme imkanı sağlamak için Windows İnsider sistemine dahil olmanız gerekmektedir. Windows Insider uygulaması, kayıtlı Insider’ların yayın öncesi sürüm işletim sistemlerini telefonlarına doğrudan Microsoft’tan indirebilmelerini sağlar. Bu sistem test sürümlerini bilgisayar veya Windows Phone işletim sistemli telefonlarınızda test edebilirsiniz.

Windows Insider’e Nasıl Kayıt Olunur?

  1. https://insider.windows.com adresine giriş yapın
  2. Ana sayfada bulunan başlarken butonuna basarak ilerleyin.
  3. Giriş yapmanız istenilirse var olan hesabınızla giriş yapın. Tekrar başlayın seçeneği başlayın butonuna basarak devam edin.
  4. Karşınıza gelen sözleşmeyi okuyun ve daha sonra alttaki okudum onayladım şeklindeki seçeneği işaretleyerek Gönder butonuna basın.
  5. İşlem sonunda hata almadığınız sürece Windows Insider kullanımınız aktif olacaktır.

Bu deneme sürümlerinde kararsızlıklar olabileceği için test dışında normal sistemlerinizde denemenizi pek önermiyorum. Denemek istersenizde mutlaka yedek aldıktan sonra yapmalısınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x