PC & Teknoloji Platformu

LG telefonlarda VoLTE nasıl aktif edilir?

LG marka telefonlarda VoLTE nasıl kullanılabilir, VoLTE’yi aktif etmek için neler gerekli hepsi yazımızın devamında. VoLTE Voice Over LTE kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor. VoLTE ile HD+ kalitede sesli ve görüntülü görüşme arama yapma imkanı sağlanmakta. SIM kartınızın 4.5G uyumlu, telefonunuzun ise VoLTE destekli bir akıllı cihaz olması gerekmektedir. VoLTE özelliği ile çağrı başlatma süreleri 1-2 saniyeye indirilirken, kullanıcılara daha hızlı şebekeye erişim ve bağlantı hizmeti sunuluyor. Ayrıca, ses iletimi mobil veri üzerinden gerçekleştirildiği için ses kalitesi de en yüksek çözünürlükte (HD) sunuluyor.

Herhangi bir zamanda herhangi bir yerde her çeşit ağ hizmetini tek bir noktada birleştiren 4G, tümüyle IP tabanlı, kablolu ya da kablosuz bilgisayar, tüketici elektroniği, iletişim teknolojileri ile iç ve dış ortamlarda kullanılacak veri iletim kapasitesini sağlayabilen bir sistemdir. 3G saniyede yaklaşık olarak 28 Mbps’lik bir hız sunuyor. 4.5G ise bu hız saniyede ortalama 375 Mbps civarlarında.Yükselen hız sayesinde belirli büyüklüğe sahip bir fotoğraf, video veya herhangi bir dosyayı çok daha düşük sürelerde alıp gönderebileceksiniz.

VoLTE, aynı anda veri ve ses kullanımına izin verdiği için telefon görüşmeleri sırasında telefonunuz arka planda dosya indirmeye vs. devam edebilir. Sesli aramaların bağlanması neredeyse 1 saniye içerisinde gerçekleşiyor. 4.5G teknolojisi henüz hayatımıza girmeden ülkemizde bir test gerçekleştiren bir GSM operatörü, VoLTE ile yüksek kaliteli sesli çağrıyı tam 0,372 saniye içinde kurmayı başarmıştı.

LG Cihazlarda Volte Nasıl Aktif Edilir? Ayarlanır?

1- Telefonunuzun Ayarlar bölümünden ‘Mobil Veri‘ sekmesini açın .
2- “Mobil şebekeler” menüsünü açın.
3- Ardından “Ağ modu” kısmını açın.

4- “Otomatik GSM/WCDMA/LTE” seçeneğini işaretleyin.
5- HD+ Görüşme” yi aktif etmek için “HD+ Görüşme” seçeneğini işaretleyin.
6- Telefonunuzun üst menüsünde HD+ yazdığında HD+ kullanmaya başlayabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x