SamFirm Kullanımı – Rom İndirme

8
3411

Android tabanlı Samsung telefonlar için en yaygın rom paylaşan site olan sam mobile sitesine ait SamFirm programıyla kısıtlamasız bir biçimde telefonunuza ait güncel rom dosyasını indirip telefonunuza kurabilirsiniz. En güncel android sürümünden eski versiyonlara kadar birçok orjinal roma sahip olan Sam Mobile tartışmasız bu işte en iyilerden birisi. Beğenmediğiniz hatalı bir güncelleme sonrası geriye dönüş yapmak isterseniz kurtarıcınız olacaktır.

SamFirm Nasıl Kullanılır?

Samsung marka telefon ya da tabletiniz için en güncel romu indirebileceğiniz SamFirm ile ilgili herşey yazımızın devamında.

1- Öncelikle SamFirm programına sahip olmanız gerekiyor. SamFirm indirmek için alttaki butonu kullanabilirsiniz.

SamFirm İndir– 893 defa indirildi

2- Zip dosyası içindeki SamFirm klasörünü masaüstüne ya da dilediğiniz bir yere çıkarıyorsunuz. Klasör içine girerek SamFirm.exe uygulamasına çift tıklayarak çalıştırıyoruz.

3- Bu kısımda dikkat edilecek basit ve kolay birkaç şeyi bilmemiz gerekiyor. Telefonunuza ait model ve ülke kodunu bilmeniz gerekiyor. Ülke kodu olarak sorun yaratmayan roma sahip ülkelerde tercih edilebilir. Mesela Türkiye romunu indirebileceğiniz gibi Fransa, İngiltere, Rusya gibi ülkelere ait romlarıda indirebilirsiniz.

SamFirm doğru romu indirmek için ayarlar nasıl olmalı?

  • Model: Cihazınızın tam model numarasını girmeniz gerekiyor. Örneğin; Samsung S6 Türkiye cihazı için SM-920FQ gibi. Alternatif olarak olabilecek model numaralarıda olabilir.
  • Region: Burası ülke kodu olan kod. Türkiye için TUR olarak ayarlanmakta. Buraya diğer ülke kodlarınıda girebilirsiniz.
  • PDA, CSC, Phone: Bu kodlar telefona yüklü yazılımla alakalı kodlardır. Her android sürümüne ait farklı PDA ve CSC kodları mevcuttur. Doğru kodlara ulaşmak için sammobile.com/firmwares/  adresine gittikten sonra model numarasını aratıp indirmek istediğiniz sürüme ait CSC, PDA, Phone değerlerine ulaşabilirsiniz.

4- Tüm ayarlamaları yaptıktan sonra Check Update butonuna basıyoruz. Sağ taraftaki download alanında ve alttaki bilgi ekranında android sürümüne ve dosyasına ait bilgiler yükleniyor.

5- Herhangi bir seçeneği değiştirmeden Download butonuna basarak indirme işlemini başlatıyoruz. Karşımıza dosyayı nereye kaydetmek istediğinizi soran bir ekran gelecek ve dosyayı kaydetmek istediğiniz yeri seçerek işlemi tamamlıyorsunuz.

Samsung cihazlara indirdiğiniz bu romu nasıl kuracağınızı Samsung Cihazlara Rom Atma isimli yazımızla detaylıca öğrenebilir. Kolayca cihazınızı güncelleyebilirsiniz.

KULLANICI YORUMLARI:

8 Yorum - "SamFirm Kullanımı – Rom İndirme"

avatar
ali

selam kardesım samsung galaxy note 3 N9000Q phone bulamadım yardımcı olurmusun

Orhan Ozturk
Orhan Ozturk

Hocam size ne kadar dua etsem azdır Allah razı olsun Çok teşekkür ederim.Sağolun Tuttuğunuzu altın etsin insAllah 🙂

Muhsin
Muhsin

phone numarasını bulamıyorum

Muhsin
Muhsin

PHONE NUMARASI YOK BULAMIYORUM

ceyhun
ceyhun

PDA CSC kısmını buluyorumda phone kısmını bulamadım onu nereden bulabilirim