PC & Teknoloji Platformu

Sony Telefonlarda İnternet Ayarları Nasıl Yapılır

Günümüzde bilgi artık her yerden ulaşılabilir bir hal almaktadır. Artık teknolojinin ve dünya bilgi yayın alanlarının gelişmesi ile birlikte bir bilgiyi anında pek çok farklı kaynaktan erişme imkanının her geçen gün artmaktadır. Yani diyeceğimiz o ki, artık günümüzün olmazsa olmazları arasına giren internet ağı ve bu ağın gerektirdiği bazı telefon ayarlarını artık her an istediğimiz yerden temin edebilir ve yaptırabiliriz. Tabi bu durum eskiden telefon operatörlerinin yerleri olmaktaydı. Bu da kullanıcı açısından ayrı bir zahmet olmaktaydı. Bu durumu gören operatörler ise kullanıcılarına daha iyi hizmet anlayışı verebilmek amacı ile sizlerin kullandığı operatörler için ücretsiz olarak internet yapılandırmaları yapabilmeniz için hizmet sunmaktadır. İster bu hizmetten yararlanabilir, isterseniz de bugün burada sizi bilgilendirme yaparak sunacağımız bilgileri elden işlem yaparak da telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Sony Telefonlarda İnternet Ayarları

Sony telefonları diğer telefonlarda da olduğu gibi internet üzeri yapı ayarlamaları Apn dediğimiz bir ağ ayarı üzerinden yapılmaktadır. Bu yapı telefonunuz içerisindeki ayarlar kısmında yer almaktadır. Bu ayarlama kısımları sony telefonunun her bir modeli için ufak tefek farklılıklar gösterebilir. Ancak genel olarak telefonunuza girdiğinizde öncelikle menüye tıklıyorsunuz. Burada karşınıza ayarlar sekmesi gelecektir. Bu sekmeyi bularak giriş yapıyorsunuz. Şimdi sizin burada karşınıza gelebilecek sekmeler diğer telefonlara göre farklılık gösterebilir. Bizim işimiz internet ile ilgili olduğundan diğer ağlar sekmesine tıklıyoruz, buradan mobil ağlar yazısına tıklayarak devam ediyoruz. Erişim noktası adları—> Yeni APN ( genellikle sağ üst tarafta üç nokta şeklinde ya da + şeklinde bulunmaktadır.)

Bu sekmelerden önünüze sırası ile isim: (operatör ismi) internet, APN: internet, ( kullanıcı adı ve şifre isimleri genellikle vodafone için geçerlidir, kullanıcı adı: vodaföne, şifre: vodafone) MCC: burası ülke alan kodu olduğundan sabit olarak 286 yazılır. MNC : burası operatör alan kodu olduğundan turkcell ise 01 vodafone ise 02 ve son olarak avea ise 03 yazılır. Onaylama türü PAP ve APN türü ise default olacaktır.

Bu şekilde ayarlama yapıp en sonunda da kaydet tuşuna bastığınızda yeni ayarlamanız kayıt edilmiş olacaktır. Eğer halen internetinizi kullanamıyorsanız gsm operatörünüzün Müşteri hizmetlerini arayarak hattınızın internet kapalı olup olmadığınız araştırınız…

Turkcell Müşteri Hizmetleri Numarası
Turkcell hatlı telefonunuzdan sadece 532’yi tuşlayarak ister sesli yanıt sisteminden isterseniz canlı müşteri temsilcisiyle işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. ​Diğer operatörler ve sabit hatlardan ise 5325320000’ı tuşlayarak Turkcell Müşteri Hizmetleri’ne ulaşabili​​​​​rsiniz.​​​​​

Vodafone Müşteri Hizmetleri Numarası
Peki VODAFONE müşteri hizmetleri numarası kaç? Müşteri Hizmetlerimize Vodafone Hatlarınızdan 542 ‘yi; diğer operatörlerden ve Sabit hatlardan 0 (542) 542 00 00’ı , yurtdışından +90 (542) 542 00 00’ı arayarak ulaşabilirsiniz.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri Numarası
Yurt içinde Türk Telekom mobil hatlarınızdan yaptığınız 444 1 500 Türk Telekom Müşteri Hizmetleri aramaları yurt içi ücretlendirmesi eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız var ise bu yönlerden düşer; eğer tarifenizde her yöne ya da sabit hat yönüne kullanım hakkınız yok ise tarifenizin sabit hat yönü dakika fiyatıyla ücretlendirilmektedir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x