PC & Teknoloji Platformu

Selfie Çubuğunu Kim İcat Etti?

Son dönemde moda haline gelen selfie yani türkçe anlamıyla öz çekim olarak bilinen fotoğraf çılgınlığı devam etmektedir.1980’li yıllarda Japon Mühendis icat etmiş olduğu buluşunun bir gün çok işe yarıyacağını düşünen mühendis 1983 yılında ABD patent ofisinden patentli korumasını altına almıştır.

1980’li yıllarda Minolta’da çalışan Japon mühendis Hiroshi Ueda tarafından tasarlanmışken günümüzde birden patlamış olan bu selfie çubukları gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor.Bir çok markada çeşitte ve kalitede bulunmaktadırlar.Bu icatın birden patlaması bizlere Çocuklar Duymasın dizisindeki Seyyar Tayyar karakterini de hatırlatmıyor değil selfie çubuğunu yaptım patladı gitti. :)

Japon Mühendisi  yapmış olduğu Avrupa gezilerinde ihtiyaç duyması üzerine Selfie Çubuğunu tasarladı patent’i iste “Uzatma Çubuğu” adıyla 1983 yılında üstüne almıştır.Kimimize saçma gelirken kimimize son dönemde çok gerekli ve ihtiyaç duyulan bir ihtiyaç haline geldi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x