PC Bilimi Latest Sorular

Anonim

Google Chrome Memnuniyet Anketi Sorunu

2016 Yıllık ziyaretçi anketimize katılmanız için özel olarak seçildiniz! Chrome hakkında ne düşündüğünüzü söyleyin ve ” Teşekkürler” demek için size onu, bunu, şunu (Herşey olabilir) kazanma şansı verelim ! Bugün bana bir memnuniyet anketi formu geldi. Ve dalgınlığıma doldurdum ve kredi kart bilgilerimi girdim. Bu anket Google tarafından gönderilen bir anket miydi yoksa bizde virüs taşıyıcılarının yemimi olduk.

Leave an answer

Leave an answer


3 Answers

  1. Google asla sizden kredi kartı bilgileri gibi bilgiler istemez. Sizin başınıza gelen olayın ismi Phishing (Oltalama) olarak geçmektedir.

    Kullanıcıya güvendiği bir markayı kullanarak mail, anket veya benzeri yöntemler kullanılarak kandırarak banka bilgileri elde edilmeye çalışılır. Başarılı oldukları taktirde maddi olarak çok fazla zarara uğratabilirler. Yapmanız gereken vakit kaybetmeden hemen bankanızla iletişime geçerek bankayı bilgilendirmek ve mevcut kartınızı iptal ettirmek. Yeni kart çıkartmadan maalesef bu dakikadan itibaren yapılabilecek fazla birşey yok.

    NOT: Size gönderilen bu tür anketlere, maillere, smslere itibar etmeyiniz. Tanımadığınız kişilerden veya kaynağını bilmediğiniz gelen dosyaları ve programları cihazlarınızda veya bilgisayarlarınızda çalıştırmayın.

  2. Biz bu tuzaga dustuk diyelim nasil kurtulacagiz bunun bilgisini verin her sayfa uzak durun demekten baska birsey söylemiyor