Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Please type your username.

Please type your E-Mail.

Lütfen soru için uygun bir başlık seçiniz, böylece sorunuz tarafımızdana daha kolay cevaplanabilecektir.

Lütfen sorunuz için uygun kategori bölümünü seçiniz, böylece sorunuz kolayca bulunabilir.

Lütfen sorunuzla alakalı uygun anahtar kelimeleri virgül(,) ile ayırarak giriniz. Örneğin:android, google, bilgisayar, cep telefonu.

Sorunuzla ilgili açıklamayı iyice ve ayrıntılı olarak alana yazabilirsiniz.

Captcha Click on image to update the captcha.

Anonim

Huawei TT Honor 7 telefonuma format atmak istiyorum

Huawei TT Honor 7 telefonuma format atmak istiyorum. Bu telefona nasıl format atabilirim? Telefonumun sensörlerinde de sorun var. Sensör sorunları da formatla düzelir mi?

Paylaş

1 Cevap

 1. Türk Telekom markası altında karşılaştığımız Huawei tarafından üretilmiş Honor 7 telefon kullanıcılar arasında yaygınlaşıyor. Tabi ki bu yaygınlaşmayla birlikte telefonda yaşanan sorunlara karşı telefonu başlangıç ayarlarına nasıl geri getirebileceğiniz gibi teknik bilgilere ihtiyacınız olabiliyor.  Ancak Huawei Honor 7 diğer adıyla Türk Telekom Honor 7 telefonunuza format atmadan önce bilmeniz ve önlemini almanız gereken işlemleri sağlamalısınız.

  1. Telefonunuzun bataryası %50’den fazla batarya doluluğu seviyesinde bulunması gerekiyor
  2. Google hesabınıza ait şifrenizi biliyor olmanız, telefon rehberiniz ve ayarlarınız gibi birçok önemli bilgiyi google hesabınıza yedeklemelisiniz. Şifrenizi hatırlamıyorsanız bu işlemi gerçekleştirmemek yararınıza olacaktır.
  3. Telefonunuzu mutlaka yedeklemelisiniz.
  4. Hafıza kartınızı ve sim kartınızı cihazınızdan çıkarınız.
  5. Eğer yeterince bilginiz yoksa teknik destek almalısınız.

  Genellikle desen kilidini unutma, telefonda oluşan kilitlenme ve donma sorunlarını aşmak adına format atabilirsiniz.

  Huawei TT Honor 7 Telefona Format Atma Yöntemi 1:

  1. Telefonunuzu power tuşuna basarak kapatınız.
  2. Cihazınızın ses açma ve power tuşlarına tuşları bırakmadan açılıncaya kadar basınız.
  3. Ekrana Honor 7 logosu geldiği an elinizi önce ses açma tuşundan daha sonra power tuşundan çekerek kurtarma menüsünün karşınıza gelmesini bekleyiniz.
  4. Karşımıza EMUI ekranı gelecek.
  5. Bu ekranda Wipe Data Factory Reset dedikten sonra Yes – Wipe Data Factory Reset seçeneği basıyoruz. Ve ekranda factory reset ibresi %100 doluncaya kadar bekliyoruz.
  6. İşlem bitince en üstteki Reboot System Now butonuna basarak telefonumuzun yeniden başlamasını sağlıyoruz.
  7. Bir süre bekledikten sonra telefonunuzu ilk aldığınız gün ki gibi kurulum ekranıyla karşılaşmış bulacaksınız. Google hesabınızı tekrar girerek verilerinizi telefonunuza aktarabilirsiniz.

  Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce telefonunuzun %50 veya daha fazla şarj seviyesinde olması gerekmektedir. Bu işlem telefonunuzda bulunan bütün verileri silecektir. Bu yüzden zorlama reset işlemlerini uygulamadan önce veri kaybı yaşamak istemiyorsanız, bilgilerinizi hafıza kartı aracılığı ile yedekleyiniz. Yedekleme işlemleri için hafıza kartınız cihazınızda takılı durumdayken, cihazın ana menüsünden “Araçlar / Yedekle” kısmına girerek yedekleme işlemlerini uygulayabilirsiniz. Tüm yedekleriniz otomatik olarak hafıza kartınıza oluşturulur. Bu aşamaların herhangi bir kısmında sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

  Huawei TT Honor 7 Telefona Format Atma Yöntemi 2:

  Bu yöntem içinde google hesabınıza erişiminiz olması gerektiğini tekrardan hatırlatıyorum. İzlemeniz gereken menü listesi sırasıyla telefon ayarlarınıza girdikten sonra:

  Menü > Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > Telefon Sıfırla > Herşeyi Sil

  dedikten sonra telefonunuz bir süre kullanılamaz halde işlemleri tamamlamaya çalışacaktır. Bu süreçte hiçbir şey yapmadan beklemelisiniz. Bu işlemle birlikte telefonunuz fabrika ayarlarına dönüş yapmış olacaktır.

  Takıldığınız kısmı cevap olarak sorabilirsiniz.

  • 0
Leave an answer

Leave an answer

Captcha Click on image to update the captcha.