Anonim

Türk Telekom Huawei Honor 7 Android Güncellemesinden Sonra Whatsapp Bildirimleri Gelmiyor!

Türk Telekom’dan aldığım Honor 7 cihazıma android 6.0 ve Emui 4.0 güncellemesini yaptıktan sonra Whatsapp bildirimi gelmemeye başladı. Whatsapp mesajları geliyor fakat bildirimleri gelmiyor. Telefonu kapatıp açınca belli bir süre 20 dakika gibi düzeliyor fakat sonra yeniden bildirim gelmemeye başlıyor, nasıl bir çözüm de bulunabilir? Hard format atsam zararlı olur mu?

Paylaş

1 Answer

  1. Cihazınızda yazılımsal olarak bir sorun olabilir.  Bu tarz yazılımsal sorunları düzeltmek için telefonunuzu başlangıç ayarlarına dönderecek reset (hard reset) uygulamanız gerekmektedir. Cihazınızın sim kartını ve hafıza kartını çıkartın ve sonrasında aşağıdaki konuda ki işlemleri gerçekleştirin:  pcbilimi.com/huawei-tt-honor-7-telefonuma-format-atmak-istiyorum/

    Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce telefonunuzun %50 veya daha fazla şarj seviyesinde olması gerekmektedir. Bu işlem telefonunuzda bulunan bütün verileri silecektir. Bu yüzden zorlama reset işlemlerini uygulamadan önce veri kaybı yaşamak istemiyorsanız, bilgilerinizi hafıza kartı aracılığı ile yedekleyiniz. Yedekleme işlemleri için hafıza kartınız cihazınızda takılı durumdayken, cihazın ana menüsünden “Araçlar / Yedekle” kısmına girerek yedekleme işlemlerini uygulayabilirsiniz. Tüm yedekleriniz otomatik olarak hafıza kartınıza oluşturulur. Bu aşamaların herhangi bir kısmında sorun yaşarsanız bizimle iletişime geçip yardım alabilirsiniz.

    Cihazınızın “Mesajlar/ Menü/ Ayarlar/ Gelişmiş/ 7 Bit optimizasyonu” kısmına girerek 7 bit optimizasyonunuzu aktif hale getirebilirsiniz. Daha sonra SMS gönderirken herhangi bir sorun kalmayacaktır.

Leave an answer

Leave an answer