PC & Teknoloji Platformu

Super Mario Run Oyunu

Eskilerin saatlerce başından kalkamadığı efsanesi oyun Süper Mario oyun dünyasına yeniden döndü. Nintendo hafızalarımıza kazınan karakteri Süper Mario’yu mobil platforma taşıdı ve kısa zamanda büyük ilgi göreceğe benziyor. Apple ve Nintendo iş birliği ile tekrar hayata dönen Süper Mario Android, iPad ve iPhone kullanıcıları tarafından oynanabilecek..

Super Mario Run oyunu Türkiye dahil tüm dünyada Apple Store üzerinden yayınlandı. 22 Mart 2017 tarihiyle oyun artık Android kullanıcıları içinde oynanabilecek. Ücretsiz olarak indirilebilen Super Mario Run kullanıcılardan da yoğun ilgi görüyor. Oyun yakın zamanda tüm android cihazlarda oynanmak için hazır hale gelecek. Oyuna dilerseniz ön kayıt yaptırarak yayınlandığı gün telefonunuza yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Apple ve Nintendo ortaklığıyla iPhone 7 etkinliğinde duyurusu yapılan Super Mario Run, birkaç gün önce yayınlandı. 195 MB gibi bir boyuta sahip olan oyun, endless run dediğimiz sonsuz koşu türünde bir örnek olarak ön plana çıkıyor. Super Mario Run, temelde Sonic tarzı ilerlemeli bir yapıya sahip. Yatay eksende sürekli hareket eden Super Mario karakterinin belirli engelleri atlamasını, karşısına çıkan çeşitli düşmanları yenmesini sağlamak için ekrana tıklatmanız gerekiyor. Yeri geliyor bir kez hafifçe tıklayarak, yeri geliyor birden fazla kez tıklayarak oyunda ilerliyor, bir yandan da altınları toplayarak puanlar kazanabilirsiniz.

SUPER MARIO RUN NASIL OYNANIR?

Oyun genel olarak yirmi yıl önce piyasaya sürülen Super Mario World oyunundan izler taşıyor. Oyunda üç temel mod bulunuyor. “World Tour” modu oyunu tek başınıza, 6 alemde, 24 farklı seviyede oynamanıza izin veriyor. “Toad Rally” ise arkadaşlarınızla yarışmanızı sağlıyor. “Mushroom Kingdom” ise kendi oyun bölgenizi oluşturmanızı ve özelleştirmenizi sağlıyor. Üçüncü modu kullanmak için ilk iki modda yeteri kadar altın toplamanız gerekiyor. Ayrıca diğer beş karakteri açmak için de ilk iki modda toplanan altınlara da ihtiyacınız var. Nintendo yetkilileri, konuyla ilgili yaptıkları yeni bir açıklamada oyunun bazı korsan endişeleri nedeniyle çevrimdışı olarak oynanamayacağını belirttiler. Bu da demek oluyor ki oyunu internet bağlantısız oynamak şuan için mümkün görünmüyor. Nintendo yetkililerine göre; oyunun bir çevrimdışı modu olmamasının nedeni olarak 150 ülkede kullanıma sunulan olan Super Mario Run’ın yükleneceği cihazlar üzerinde doğrudan bir kontrol olanağı olmamasını gösteriyor.

Apple cihazlarınız için oyunu indirmek için:  Super Mario Run Oyunu (iPhone/iPad) (649 indirme )
Android cihazlarınız için oyunu indirmek için:  Super Mario Run Oyunu (Android) (799 indirme )

SUPER MARIO RUN Oyununun Resmi Oynanış Videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=rKG5jU6DV70

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x