Türk Telekom Adil Kullanım Noktası (AKN) Ek Paketleri

0
309
Ülkemizde internet kullanımı oldukça yaygın. Hatta öyle bir hal aldı ki artık internetsiz yaşayamaz duruma bile geldik. Hal böyle olunca internet kullanımının artması sebep gösterilerek yıllar önce kullanımı kısıtlayacak bazı önlemler alınmıştı. Adil Kullanım Noktası (AKN) isimli uygulama belli limitlere kadar interneti vaat edilen hızda sunarken, kotanın aşılması halinde hız düşümü yapılarak uygulanmaya devam ediyor. En son çıkan kanun ile 2018 sonunda kalkacak olan AKN’de hız limiti paket ve bağlantı türüne göre 5Mbps değerlere kadar düşüş göstermekte.

Türk Telekom Adil Kullanım Noktası (AKN) Ek Paketleri

Türk Telekom internet kullanıcıları Adil Kullanım Noktası (AKN) limitini aştıklarında eskiye nazaran farklı bir ekranla karşılaşmaktalar. Bu ekranda yazan paketler satın alınarak mevcut paket kotası arttırılabiliyor. Türk Telekom Adil Kullanım Noktası (AKN) aşımıyla ilgili karşılaşılan mesaj ve paketler aşağıdaki gibidir.
Değerli Müşterimiz,

Evde/işte internet paketinizin Adil Kullanım Noktası (AKN) %100’e ulaşması sebebiyle ayın kalan günleri için internet hızınız düşürülmüştür. Önümüzdeki ay itibariyle internetinizi tekrar mevcut paketinizin hızı ile kullanmaya devam edeceksiniz.

Tek bir SMS ile EK AKN Paketi satın alarak internet hızınızı hemen yükseltebilirsiniz.

EK AKN PaketleriFiyatSMS MetniSMS No
10 GB AKN4 TLEK10GB TEKyaz
6606’ya
gönder
25 GB AKN7 TLEK25GB TEK
50 GB AKN12 TLEK50GB TEK
100 GB AKN18 TLEK100GB TEK

Ek AKN paketinizi her ay yenilenmesi için, SMS metninin sonundaki “TEK” ifadesini silip 6606’ya gönderin. Siz iptal talebinde bulunana kadar her ay hattınıza bir kez Ek AKN paketi otomatik olarak tanımlansın.

Türk Telekom’a ait dilediğiniz yukarıda bahsi geçen paketleri tercih edebilirsiniz.

YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar
 
grinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeekmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth