PC & Teknoloji Platformu

uTorrent AKN için Gece 02-08 Ayarı

Ücretsiz torrent programlarından birisi olan µTorrent (uTorrent) belkide en yaygın kullanılan programların başında geliyor. 1 Mayıs 2017 itibariyle BTK tarafından çıkarılan yasa ile internet sağlayıcı tarafında adil kullanım noktası yani AKN ile ilgili yeni bir değişikliğe gidildi. Buna göre artık gece 02-08 saatleri arasında indirilecek dosyalar AKN veya AKK (adil kullanım noktası/kotası) noktasına dahil edilmeden son hızıyla indirilebilecek. Torrent dosyası indirme konusunda ilk sıralardaki programlardan birisi olan uTorrent programınızıda bu yenilenen değişikliğe göre ayarlayarak çalıştırabilirsiniz.

uTorrent (µTorrent®) ile AKN İçin Gece 02.00-08.00 Ayarı Nasıl Yapılır?

uTorrent programınızda gece 02-08 saatleri arasında indirilecek dosyalarınızı AKN veya AKK (adil kullanım noktası/kotası) noktasına takılmadan indirebilmek için yapmanız gereken ayarlar sırası aşağıdaki gibidir.

  1. uTorrent programını çalıştırıyoruz.
  2. Programın üst satırında bulunan Seçenekler butonuna basıyoruz. Açılan menüde Tercihler seçeneğine tıklıyoruz. (Kısayol olarak Ctrl+P tuşlarını kullanabilirsiniz.)
  3. Açılan tercihler penceresinde Zaman Çizelgesi seçeneğine giriyoruz.
  4. Zamanlayıcı Etkinleştir seçeneğini aktif ediyoruz. Zamanlayıcı tablosunda seçenekleri aşağıdaki resimdeki gibi ayarlıyoruz.
  5. İşlemi tamamladıktan sonra Tamam butonuna basıp çıkış yapıyoruz. Hepsi bu kadar.

uTorrent için yapılması gereken temel ayarlar bu şekilde. Adil kullanım kotanızı tüketmeden geceleri bilgisayarınızı açık bırakarak indirmek istediğiniz dosyaları indirebilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x