PC & Teknoloji Platformu

Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Avea markası ile tanıyıp daha sonra tek marka adı altında Türk Telekom markasıyla yoluna devam eden büyük 3 operatörümüzden birisi olan Türk Telekom’a ait internet ayarlarıyla ilgili tüm detaylar yazımızda. İnternete bağlanmak için gerekli olan tüm telefon ayarları Android, iOS ve Windows Phone platformu için detaylıca tarafımızdan yazımızda yer bulacak. Telefonunuza dilerseniz hem otomatik hem de manuel olarak internet ayarlarını yüklemek için tüm detaylar yazımızda.

Türk Telekom İnternet Ayarlarını Otomatik Olarak Nasıl Yapılır?

Telefonunuzun desteklediği ayarları tek seferde alabilmek için telefonunuzdan *999# tuşlayabilir veya AYAR yazarak 9999‘a kısa mesaj ile gönderebilirsiniz. *999# tuşlandığınızda telefonunuzun marka ve modeli sistemde tanımlı ise marka ve model bilgisi telefon ekranında görüntülenir ve ayarlar “Servis Ayar” başlığı ile telefonunuza gönderilir. Telefonunuz sistemde tanımlı değil ise manuel ayar kodları SMS ile telefonunuza gönderilir. Servisten alınan bütün ayarlar ücretsizdir.

Servis ayarlarını alabilmek için GPRSWAP AYAR, MMS AYAR, BASKONUS AYAR veya INTERNET AYAR yazarak 5555‘a kısa mesaj ile gönderilmesi yeterlidir. Servisten alınan her ayar ücretsizdir. Ayarlarınızı kaydederken kayıt esnasında pin kodu sorulması durumunda 500 ya da 5000 olarak PIN kodu girişinizi yapabilirsiniz. Ayarlarınızı, Türk Telekom İletişim Merkezlerine talebinizi ilettikten sonra sistem üzerinden size gönderilen SMS’i onaylarak da alabilirsiniz ve cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Android için Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır?

Android telefonlar için internet ayarlarını yapmak oldukça kolaydır. Android telefonlarınızda internet ayarlarını yapmak için sırasıyla Ayarlar > Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları > Ekle adımlarını takip edin ve karşınıza gelen alanda ilgili yerlere aşağıdaki değerleri girin.

  • isim=Türk telekom internet
  • mcc=286
  • mnc=03
  • apn=internet
  • user=boş bırakın
  • server=boş bırakın
  • password=boş bırakın
  • mmsc=boş bırakın
  • type=default

iPhone/iPad için Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır?

iPhone internet ayarlarını yapmak için pek bir şey yapmanıza gerek yok. Şayet internetinizde kesiklik yaşıyorsanız Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri yolunu izleyerek Hücresel Veri’yi etkin hale getirin. “Hücresel Veri”yi etkin hale getirdikten sonra Kişisel Erişim Noktası ve Hücresel Veri seçeneklerinin altında bulunan APN kısımlarında ilgili yere “internet” yazarak internet ayarlarını tamamlayabilirsiniz.
– iPhone kullanıcıları MMS ayarlarını iTunes üzerindende alabilirsiniz.

Windows Phone için Türk Telekom internet ayarları nasıl yapılır?

Windows Phone telefonlar için Türk Telekom internet ayarları Ayarlar > Şebeke > İnternet erişim noktası adı ekle seçeneğine giriş yaptıktan sonra alttaki ayarları telefonunuza giriniz.
İsim: Türk Telekom Internet
APN: internet
MCC: 286
MNC: 03
Onaylama Türü: Pap
APN Türü: default,supl

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x