PC & Teknoloji Platformu

Uzak Masaüstü Bağlantısı Programları

Bilgisayarların bakım onarımı için sürekli olarak cihazın yanında olmanız gerekmiyor. Windows sistemlerin üzerinde uzak masaüstü bağlantısı destekleyen bir sistem mevcut ancak bu normal kullanıcılar için kolay bir işlem olduğunu pek söyleyemem. Ancak uzak masaüstü bağlantısı kurabilmek için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programlar mevcut. Windows işletim sistemi bakımı, onarımı veya kontrolü için kullanabileceğiniz ücretsiz uzak masaüstü bağlantı programlarına göz atalım.

Uzak Masaüstü Bağlantı Programları (Ücretsiz):

TeamViewer:

TeamViewer en çok bilinen ve kullanılan uzak masaüstü programlarından birisidir. Sisteminizde kurarak veya kurmadan direkt çalıştır seçeneği yardımıyla çalıştırabilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz olarak iki şekilde varolan TeamViewer programının ücretsiz versiyonu işinizi fazlasıyla görecektir. Programın Windows harici diğer Mac OS X, Android, iOS, Chrome OS, Linux gibi işletim sistemlerini desteklemeside tercih nedenlerinden bir tanesi. Öyle ki Android kullanan bir tablete kurarak sistem kontrolünüzü kolayca uzaktan bağlanarak gerçekleştirebilmektesiniz.

Windows işletim sistemli bilgisayarlar için: TeamViewer (Windows) (896 indirme )
MAC, Android, iOS, Chrome OS, Linux gibi diğer platform işletim sistemlerine indirmek için: TeamViewer (Diğer Platformlar) (837 indirme )

Splashtop:

Splashtop’da Teamviewer gibi Windows, Mac OS X, Linux, Android ve iOS destekliyor ve bu programın da kişisel kullanımı ücretsiz (sadece beş bilgisayara kadar). Splashtop’un en güzel yanı fazla gecikme olmadan ses ve video dosyalarını oynatabilmesi. Uyumluluk sorunu yaşamadan evdeki bilgisayarınızdaki bir filmi izlemek istiyorsanız Splashtop iyi seçeneklerden birisi. Splashtop (1577 indirme )

Alpemix:

Alpemix programıda ücretsiz olarak hizmet veren kolayca kullanabileceğiniz uzak masaüstü programları arasında yer alıyor. Kurulum yapmadan direkt olarak çalıştırabildiğiniz program TeamViewer’de olduğu gibi ID ve şifre mantığı ile çalışıyor. Windows işletim sistemlerinin yanında Mac OS X, Android, iOS sistemleride desteklemekte. Alpemix (711 indirme )

Diğer Alternatif Uzak Masaüstü Bağlantı Programları:

  1. Microsoft Remote Desktop (RDC)
  2. Apple Remote Desktop
  3. VNCP
  4. Ammy Admin
  5. LogMeIn
  6. Supremo
  7. UltraVNC
  8. Radmin

Uzak masaüstü bağlantısı programları alternatifleri arttırılabilir. Ancak amacımız kafanızı karıştırmaktan ziyade kolayca kullanabileceğiniz programlara yer vermek. Yukarıdaki programları indirdikten sonra çalıştırdığınızda size program aracılığı ile verilen ID ve şifre yardımıyla bağlan diyerek kullanabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x