KYK Wi-Fi çıkış yapma

2
94858

Wi-Fi olarak kullandığım KYK çıkış yapabilirim? Wi-Fi KYK çıkış yapamıyorum. Nasıl çıkış yaparım? KYK Wi-Fi nasıl bağlantı yapabilirim? Wi-Fi KYK giriş yapamıyorum. Nasıl giriş yaparım? Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde birçok öğrenciye yurt hizmeti vermektedir. Hemen hemen her şehirde olan bu yurtlar içerisinde KYK tarafından öğrencilerin internet kullanımına yönelik Wi-Fi hizmeti ücretsiz olarak verilmektedir. KYK yurtlarında kalan her öğrenci kendi isteği doğrultusunda internet erişimi sağlayabilmektedir. KYK yurtlarında internet kullanımıyla ilgili tüm detaylara yazımızda yer veriyoruz.

KYK Wi-Fi nasıl giriş yapılır?

Wi-Fi hizmetinden yararlanabilmek için öncelikle Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) bünyesinde kayıtlı bir öğrenci olmanız gerekmektedir. KYK yurtlarında kalan bir öğrenciyseniz yapmanız gereken tek şey idareye giderek internet kullanımınızla ilgili talepte bulunmaktır. İdare tarafından size kullanıcı adı ve şifresi tahsis edilecektir. Telefonunuzun veya bilgisayarınızın Wi-Fi kısmını aktif ettiğinizde KYKWIFI yazan bir ağla karşılaşacaksınız. KYKWIFI isimli Wi-Fi bağlantısına giriş yaptığınızda internet kullanabilmeniz için sisteme giriş yapmanız gerekecektir. Eğer Wi-Fi bağlantısı sağladığınızda otomatik olarak bir sayfa cihazınızda açılmaz ise wifi.kyk.gov.tr adresine kullandığınız internet tarayıcısı ile giriş yapmalısınız. Bu adrese giriş yaptıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi girerek internet kullanımına başlayabilirsiniz.

KYK Wi-Fi nasıl çıkış yapılır?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü yurtlarında kalan öğrencilere sunulan internet hizmeti ile ilgili öğrenciler zaman zaman Wi-Fi KYK‘den çıkış yapamıyor olabilirsiniz. KYK’ye ait Wi-Fi hizmetinden çıkış yapabilmek için yapmanız gereken öncelikle hizmeti aldığınız yurdun internet çekim alanı içerisinde olmalısınız. Daha sonrasında wifi.kyk.gov.tr adresindeki Çıkış düğmesine tıklayarak sistemden çıkış yapabilirsiniz. Bu adrese normal kullandığımız internet üzerinden ulaşılamamaktadır. O nedenle yurdunuza veya benzer kuruma bağlı başka bir yurtta deneyebilirsiniz.

KYK Wi-Fi ile ilgili bilinmesi gereken diğer işlemler:

KYK Wi-Fi hizmetiyle ilgili bilinmesi gereken diğer işlemlerde aşağıdaki gibidir.

– KYK Wifi Şifremi Unuttum! Yeni KYK Wi-Fi şifresi nasıl alabilirim?

KYK şifrenizi unuttuysanız yapmanız gereken tek işlem yurt idaresine giderek yeni bir şifre isteğinde bulunabilirsiniz. Onun dışında şifrenizi not almadıysanız öğrenebileceğiniz başka bir çözüm yolu bulunmamaktadır. KYK Wi-Fi sistemi dışarıya kapalı bir sistem olduğundan dolayı başka bir yöntem ile değiştirilmesi söz konusu olmamaktadır.

– KYK Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

KYK Wi-Fi şifrenizi değiştirmek için wifi.kyk.gov.tr adresindeki portala giriş yapmanız gerekmektedir. Panele girdiğinizde çıkış butonunun üstünde şifre değiştir butonu aracılığı ile yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Eski şifrenizi girdikten sonra yeni şifreniz en az 6 en fazla 10 karakter uzunluğunda olmalıdır. Şifreniz en az 1 büyük harf, 1 küçük harf ve 1 rakam içermelidir. Şifreniz özel karakter (€) ve Türkçe’ ye özgü harfler (ö,ü,ş vs.) içermemelidir. 

– KYK Wifi Giriş Ekranında “Kullanıcı Aktif Değil” Hatası.

KYK Wi-Fi sistemine giriş yaparken “Kullanıcı Aktif Değil” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hatayla karşılaştıysanız aşağıdaki ihtimallerden birisini yaşıyor olabilirsiniz.

  • Aylık kullanım kotanızı doldurmuş olabilirsiniz. Kota dolumuyla ilgili idareye başvurarak Wi-Fi hesabınızın tekrar aktif edilmesi talebinde bulunabilirsiniz. Başvuruda bulunmazsanız otomatik olarak ayın sonunda otomatik olarak hesabınız aktifleşecektir.
  • KYK yurtlarına yeni kayıt olduysanız resmi işlemlerde bir hata olmuş olabilir. E-devlet üzerinden kaydınızı kontrol ederek bir hata mevcutsa idareye başvurarak durumunuzu bildirmelisiniz.
– KYK Wifi Giriş Ekranında “Giriş Hakkınızı Doldurdunuz” Hatası.

KYK Wi-Fi sistemine giriş yaparken “Giriş Hakkınızı Doldurdunuz” hatasıyla karşılaşırsanız sisteme belirtilen sayı dışında cihazla giriş yapmış olabilirsiniz. Bu aşamada yapmanız gereken daha önce giriş yaptığınız cihazlardan Wi-Fi çıkışı yaparak sistemi tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Eğer bu işleme rağmen internet bağlantısı sağlayamazsanız bir süre beklemelisiniz. Yine de çözüme ulaşamazsanız idare ile iletişime geçmeniz yararınıza olacaktır.

Not: Sitemiz üzerinde verilen Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından hazırlanan resmi Wi-Fi portalına ait adrestir. Bu portala dışarıdan bir internet üzerinden erişiminiz mümkün değildir. İnternette karşılaşacağınız benzer uzantılı adresler konusunda dikkatli olmanızı öneriyoruz.

KULLANICI YORUMLARI:

2 Yorum - "KYK Wi-Fi çıkış yapma"

avatar
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Aysn

Bı turlu sayfa gelmiyor sayfa yüklenemedi yazıyor ne yaptıysam olmuyor :(