PC & Teknoloji Platformu

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

Bilgisayarınız üzerinde Whatsapp kullanmak istiyorsanız Whatsapp web seçeneğini rahatlıkla kullanabilirsiniz. WhatsApp konuşmalarınızı herhangi bir internet tarayıcı üzerinden kolayca kullanabilir, listenizde iletişim kurduğunuz sevdiklerinizle ya da arkadaşlarınızla kolayca iletişim kurabilirsiniz. WhatsApp Web, akıllı telefonunuzda ki uygulamayı WhatsApp hesabınızın üzerinden bilgisayarda kullanmanızı yarayan Whatsapp’ın web hizmetidir. Gönderip aldığınız tüm mesajlar telefonunuz ve bilgisayarınız arasında senkronize şekilde hem telefonunuzda hem de bilgisayarınızda görebilirsiniz. Şu anda WhatsApp Android, iPhone 8.1+, Windows Phone 8.0 ve 8.1, Nokia S60, Nokia S40 EVO, BlackBerry ve BlackBerry 10 işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilmekte

WhatsApp Web başka bir WhatsApp hesabı değildir. Bilgisayarınızda ve telefonunuzda WhatsApp kullandığınızda, bu iki cihazda aynı hesaba giriş yapmış olursunuz.

WhatsApp Web kullanmak için neler gerekli?

  • Telefonunuzda aktif bir WhatsApp hesabınız olması gereklidir.
  • Telefon ve bilgisayarınızda güçlü ve sabit bir internet bağlantınız olmalıdır.
  • WhatsApp Web’i kullanmak için bilgisayarınızda web tarayıcısı olarak Chrome, Firefox, Opera, Safari veya Edge‘in en son sürümünü kullanmanız gerekmektedir.

WhatsApp Web’e başlamak için

  1. Bilgisayarınızda web.whatsapp.com adresine gidin.

2. Telefonunuzdaki WhatsApp uygulamasını açın ve alttaki telefonunuza uygun belirttiğimiz menüye girerek Whatsapp Web seçeneğini açın.

  • Android’de: Sohbetler > Menü > WhatsApp Web‘e gidin.
  • Nokia S60 ve Windows Phone’da: Menü > WhatsApp Web‘e gidin.
  • iPhone’da: Ayarlar > WhatsApp Web‘e gidin.
  • BlackBerry’de: Sohbetler > Menü > WhatsApp Web‘e gidin.
  • BlackBerry 10’de: Ekranı yukarıdan aşağıya çekin > WhatsApp Web‘e gidin.
  • Nokia S40’da: Ekranı aşağıdan yukarıya doğru çekin > WhatsApp Web‘e gidin.

3. Bilgisayarınızın ekranındaki QR kodunu telefonunuzdaki WhatsApp’ta tarayın.

whatsapp-pc (2)4. Telefonunuzda, WhatsApp Web‘e giderek giriş yapılmış bilgisayarlar’ı görebilir veya aktif bir WhatsApp oturumundan çıkış yapabilirsiniz.

Not: Whatsapp’ın yukarıda vermiş olduğumuz resmi adresini kısayol olarak bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Resmi Whatsapp sayfası dışında birçok piyasada site ve uygulama mevcut. Dikkatli olmanız konusunda uyarıyoruz. Bilgisayarınıza Windows veya MAC OS X için Whatsapp’ın resmi programını indirip kurmak için Bilgisayarda Whatsapp Kullanma yazımıza göz atmanızı öneririz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x