PC & Teknoloji Platformu

WhatsApp Gizlilik Ayarlarımı Nasıl Düzenlerim?

En çok kullanılan ücretsiz mobil uygulamalardan biri olan WhatsApp sizin profil resminizi ve durumunuzu otomatik olarak herkese açık olarak ayarlamaktadır.Bir çok kişinin arayıp bulamadığı gizlilik ayarları vardır.Bunlar profil resminin gizliliği, son görülme saati ve durumun kimlere görünür olduğu gibi konulardır.Bunların kapatılmasının bir çok sebebinden biride numarınızın istemeden yayılmasıdır.Rehberinizde olmayan kişilere profil resminiz yada diğer profil özelliklerinizi gizlemek istersiniz.Gizlediğiniz kişide rehberinizde yoksa eğer sizin WhatsApp kullanmadığınızı düşünüp mesaj atarak rahatsız edemez.

” WhatsApp Gizlilik Ayarlarımı Nasıl Düzenlerim? ” sorusuna gelelim.

Gizlilik ayarlarını yapmak için WhatsApp > Ayarlar > Hesap > Gizlilik kısmına gitmeniz yeterlidir.Gitmiş olduğunuz gizlilik ayarları kısmından istediğiniz özelliği Herkese Açık,Telefon Rehberinize göre veya Hiç Kimse seçeneği ile ayarlayabilirsiniz.

Herkes

Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz tüm WhatsApp kullanıcıları tarafından görünebilir.

Kişilerim

Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz sadece telefon rehberinizdeki kişiler tarafından görünebilir.

Hiç kimse

Son görülme, profil fotoğrafı ve/veya durumunuz hiç kimse tarafından görünemez.

Engellenenler listesi

Telefonunuzda kayıtlı herhangi bir kişiyi engellemek için, gizlilik ayarlarınızdaki Engellenenler‘e dokunun.

Okundu Bilgisi

Okundu Bilgisi özelliğini kapatabilirsiniz, böylece aldığınız mesajlar için Okundu Bilgisi göndermezsiniz ve gönderdiğiniz mesajlar için Okundu Bilgisi görmezsiniz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x