PC & Teknoloji Platformu

WhatsApp Messenger Güncelleme

Whatsapp gün geçtikçe birçok yeniliği bünyesine katıyor. Her yeni gelen özellikte kullanıcıları arasında ilgi görüp kullanılmakta. Tabi ki yeni gelen özellikler bazı sorunlara neden olmakta. Yeni gelen özellikler geldikçe güvenlik açıkları konusunda da bazı önlemler almaya devam ediyorlar. Eski versiyon android sürümleri güncelleme almadığı için whatsapp gibi uygulamalarda problemlere neden olabiliyor?

Whatsapp eski versiyon android kullanan birçok telefondan desteğini çekti ve çekmeye devam ediyor. “Whatsappın bu sürümü ………. 2017 tarihinde geçersiz oldu. Lütfen en son sürümü indirmek için gidin.” tarzı hatalarla karşılaşan çok fazla kullanıcı mevcut. Şimdi telefonunuzu nasıl güncelleyebileceğiniz konusuna göz atalım.

WhatsApp Messenger Nasıl İndirilir ve Güncellenir?

  1. Önce Android, iOS veya Windows Phone işletim sistemine uyumlu olan uygulamanızı telefonunuza ait uygulama mağazanızdan indiriyorsunuz.
  2. Uygulama mağazasına girdikten sonra uygulama telefonunuzda kurulu ise güncelle butonuna basarak güncelleme işlemini başlatıyoruz. Uygulama yüklü değilse aynı yöntemle telefonunuza yükleyebilirsiniz.
  3. Güncelleme bittiği anda başarıyla sürümüzü güncellemiş olacaksınız.  WhatsApp Messenger (Android) (4207 indirme ) WhatsApp Messenger (iPhone/iPad) (2272 indirme ) WhatsApp Messenger (Windows Phone) (2026 indirme )

Android Telefonlar İçin WhatsApp Messenger .APK Dosyası ile Nasıl Güncellenir?

  1. En altta verdiğim indirme butonuna tıklayarak tabletimize yükleyeceğimiz Whatsapp Messenger sürümünü indiriyoruz. “Bu türden dosyalar cihazınıza zarar verebilir. Yinede Whatsapp.apk dosyası adlı dosyayı saklamak istiyor musunuz?” şeklinde karşımıza gelen soruya Tamam diyoruz. Uygulama apk si resmi adresinden paylaşılmaktadır.
  2. Tabletimize kaydettiğimiz .apk dosyasını çalıştırıyoruz. Cihazınız bu sürümle uyumlu değildir gibi bir uygulamayla karşılaşırsak Tamam diyerek ilerliyoruz.
  3. Android cihazınızda Yükleme engellendi şeklinde bir iletiyle karşılaşacaksınız. Karşınıza çıkan bu pencerede Ayarlar butonuna basıyoruz. Kilit ekranı ve güvenlik penceresi gelecek karşınıza. Burada ise Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini aktif ediyoruz.
  4. Burda dikkat etmeniz gereken en önemli kısım Yalnızca bu yüklemeye izin verin seçeneğini seçerek Tamam butonuna basmak. Bu şekilde telefonunuza arka planda herhangi bir apk dosyasının farkında olmadan yüklenmesine engel olabilirsiniz. En son olarakta uygulamanın yüklenmesini devam ettirmek için Yükle butonuna basıp işlemin bitmesini sağlıyoruz.
  5. İşlemi tamamlayıp yüklemeyi bitirdikten sonra Whatsappı çalıştırarak telefon numaranızı giriyorsunuz. Telefon numarasını doğrulatmak için sms yöntemi kullanacağınız için aktif olan cep telefon numaranızı girmelisiniz. Ardından doğrulama kodunu girdiğinizde uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Apk yüklemeyle ilgili daha fazla detaylı bilgi için buraya tıklayınız.  WhatsApp Messenger Resmi .apk Dosyası (2465 indirme )

Android Telefonlar İçin WhatsApp Messenger Beta ile Nasıl Güncellenir?

Eski android sürümüne sahip telefonlar Whatsapp kullanabilmek için BETA programına dahil olarak rahatlıkla uygulamayı kullanabilirler. Şuan için BETA sürümü hala çalışmakta. Whatsapp resmi güncellemelerin haricinde sık sık yaptığı ara güncellemeleri kendi sitesinden apk olarak uzun zamandır yayınlıyordu. APK olarak sunulan bu ara güncellemeler yeni BETA programı ile artık doğrudan Google Play Store üzerinden alınabilecek. Buradaki bağlantıdan WhatsApp beta kullanıcısı olmak için başvuru yaptığınızda test için yayınlanan bu ara güncellemeler telefonunuza otomatik olarak yüklenecektir.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Günel

Salam WhatsApp yenilenmelidi alinmir

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

2
0
Would love your thoughts, please comment.x