PC & Teknoloji Platformu

Aliexpress Etotal Kargo nedir? Ne kadar sürede gelir?

“Aliexpress’ten alışveriş yaptım. Takipli aldığım ürünü Etotal isimli daha önce duymadığım bir kargo ile satıcı EE…………..TR şeklinde bir kodu ile gönderdi. Etotal kargo hakkında hiçbir bilgi sahibi değilim. Nedir bu Etotal kargo durumu? Kargom takipli değil mi? Ne yapmalıyım? Nasıl takip edeceğim?” Kullanıcımız tarafından sorulan bu soru Etotal kargoyla ilgili internette yeterli bilgi olmamasından dolayı makaleye dönüştüreler bilgi amaçlı sitemizde paylaşılmaktadır.

Aliexpress Etotal Kargo nedir? Ne kadar sürede gelir?

Aliexpress üzerinde alışveriş yapan kullanıcılar son zamanlarda Etotal isimli bir kargolama yöntemiyle karşılaşıyor. Takipli olarak satın alınan kargonun Etotal olduğunu gören kullanıcılarda durumu bilmedikleri için şaşırıyor. Aynı durum bizlerinde başına geldiği için açıklama gereği gördük. Etotal kargo satıcılara sorduğunuzda Türkiye’ye özel kargo diye cevaplar veriyorlar. Neden böyle diyorlar? Çünkü geçtiğimiz yıl Kasım ayında Aliexpress ve Alibaba Türkiye’de Aras Kargo ile işbirliği yapmaya başladı. Kargoların daha hızlı gelmesi amacıyla Aras kargonun girişimi ses getirmişti. Ancak çoğu kullanıcı bundan habersiz olduğu için doğal olarak şaşırıyor.

Aliexpress Etotal kargo ne kadar sürede gelir?

Aras Kargo’yla yapılan işbirliği sonucu bu sürenin 5 gün olacağı söylenmişti ancak şuan için 5 gün hayal gibi. Aliexpress’ten Etotal kargo seçeneği ile size gönderilen satın aldığınız ürünler takipli kargolar için genellikle 20-25 gün aralığında olmaktadır. Bu süreden daha kısa sürede gelen kargolarda mevcuttur. Satıcının güvenilir olup olmadığı çok şeyi değiştirmektedir. x Örnek olarak; bizim satın aldığımız bir ürün 7 gün içinde Türkiye’ye giriş yaptı. Kargonun Türkiye’ye girdikten sonra ki sürecinde gümrük işlemleri vs. durumlarından dolayı 3-7 gün arası bekleme süresi gerçekleşebiliyor.

Aliexpress Etotal kargo takibi nasıl yapılır?

Etotal kargonun normal şartlarda Aras Kargo üzerinden takip edilebiliyor olması lazımdı ancak o da hayal gibi görünüyor. Etotal kargo PTT’nin yurtdışı gönderi takip sayfasında takip edilemiyor. Etotal kargoyu takip edebilmek için aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz.

  • Aliexpress’e giriş yapın.
  • Profiliniz üzerindeki siparişlerim (my order) sayfasına giriş yapın.
  • Satın aldığınız ürünü bulun ve sağ tarafındaki parca siparisi (track order) butonuna tıklayın.
  • Açtığınız sayfa üzerinde aşağıdaki resimde olduğu gibi kargonun son hareketlerini görebilirsiniz. Ürün eğer hedef ülkeye geldi olarak görünüyorsa birkaç gün içinde kargo tarafınıza Aras Kargo getirilecektir.

Etotal kargoyu şuan için 17Track gibi sitelerin bazıları göstermemekte. Aliexpress üzerinden ürün satın almak istediğiniz zamanlarda satıcıların puanlama durumlarına, satıcı yorumlarına ve satış sayılarına dikkat ederek karar vermenizi öneririz.

[Toplam:4    Ortalama:4/5]

4
YORUM YAP, FİKRİNİ BELİRT, BİZE KATKIDA BULUN :)

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Özgür UygunEsrahakan Recent comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Esra
Esra

Merhabalar bende aynı kargo ile ürün aldım 12 haziran da İstanbula girmiş ve hala teslimat sağlanmadi. Ayrıca Türkiye’de aktif bir takip numarasına sahip değil ancak saticiyla iletişime geçerek bilgi sahibi oluyorum

hakan
hakan

aliexpressten yapmayın herkes söylüyor yapın diye kanmayın.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar