PC & Teknoloji Platformu

Dadaş Mucitten Akıllı Priz Projesi!

“Dadaş Mucit” ismiyle bilenen Erzurumlu elektrik teknisyeni Ebubekir Taşbası, geliştirmiş olduğu süper proje ile dikkatleri çekmiş gibi görünüyor.Geliştirmiş olduğu süper akıllı priz ile elektronik cihazların şarjı için gereken adaptörü prize yerleştirmiştir.

Emekli teknisyenin 30.projesi olan bu “Süper Akıllı Priz’i” tanıttı.Şimdiye kadar birçok icatta emeği bulunan emekli mucit Taşbaşı, geliştirmiş olduğu bu priz ile birçok alanda kullanıcağını ve bunlara örnek olarak uçan, tran, otobüs gibi taşıma araçlarında uygulanacağınıda söylemiştir.Cep telefonu, radyo, müzik çalar gibi elektronik cihazların şarjı için gereken adaptörü “Süper Akıllı Priz’e”yerleştiren Taşbaşı, pratik bir buluş yaptıklarını belirtmiştir.

Haber Kaynaklarına Göre;

Taşbaşı ayrıca şarj cihazlarındaki kısa devre sorununu da ortadan kaldıran ‘Süper Akıllı Priz’iyle ilgili, “Bu projemizle prizi telefon şarj cihazına dönüştürdük. Özel bir aparatla prizden adaptöre gerek duymadan elektronik cihazların şarjı yapılacak.

Böylelikle kısa devre sorunu yaşanan telefon şarj cihazının adaptör kısmını ortadan kaldırmış oluyoruz. Tamamen bu işlemi süper akıllı priz kendisi yapıyor. Sizlere gereken sadece ara bağlantı soketli kablonuzu prize takmak kalıyor. Bu projeyi uçaklarda, otobüslerde ve trenlere güncelleştirip piyasaya sunacağız” dedi.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x