PC & Teknoloji Platformu

Facebook mesaj butonu kapatma

Facebook hesabıma tanımadığım kişilerce birçok mesaj geliyor. Mesaj butonunu gizlemek istiyorum. Facebook mesaj bölümünü kapatmak istiyorum tamamen. Nasıl yapabilirim? Bu sorunuzun cevabını kolayca bir yolla halletmeniz mümkün. Özellikle istemediğiniz veya tanımadığınız insanlardan sürekli arkadaşlık isteği geliyorsa bu sorununuzu halledebilecek bir yöntem mevcut. Yapmanız gereken aşağıdaki yöntemi dikkatlice uygulamak.

UYARI: 2017 yılında eklediğimiz bu makalede ki yöntem gelen yorumlar doğrultusunda Facebook tarafından yapılan kısıtlamalar nedeniyle sıkıntılara neden olabilir. Konu tarafımızdan incelenecek olup, mevcut şekilde geçerli olsa dahi hesabınızda yöntemi uygulamamanız konusunda uyarmak istedik. Hesabınızla ilgili erişim sıkıntısı yaşamamak adına şu an için aşağıda anlatılan yöntemi uygulamayınız, uyguladığınız taktirde sorumluluk size ait olacaktır.

Facebook mesaj butonu nasıl kapatılır?

Facebook profilinizdeki mesaj butonunu tanımadığınız kişilere kapatmak için tek bir yöntem mevcut. O da doğum tarihinizi 13 ve altı bir yaş olacak şekilde ayarlamak. Bu şekilde arkadaşınız olmayan kişiler tarafından görüntülenemeyecektir.

Facebook doğum tarihinizi değiştirmek için:

  1. Profilinize gidin ve kapak fotoğrafınızın alt kısmındaki Bilgilerini Güncelle‘ye tıklayın
  2. Sol sütunda İletişim Bilgileri ve Temel Bilgiler‘e tıklayın
  3. Aşağı inin, Doğum Tarihi veya Doğum Yılı’nın üzerine gelin ve değiştirmek istediğiniz bilginin sağındaki Düzenle‘ye tıklayın
  4. Açılır menüleri kullanarak doğum tarihinizi değiştirin ve kimlerin görebileceğini ayarlayın.
  5. 13 yaşında olduğumu onaylıyorum seçeneğini seçin.
  6. Değişiklikleri Kaydet‘e tıklayın.


Facebook doğum tarihinizi sadece sınırlı sayıda değiştirmenize izin veriyor. Yakın zamanda değiştirdiyseniz, tekrar düzenlemeden önce birkaç gün beklemeniz gerekebilir. Sürekli denemede bulunmak hesabınızın askıya alınmasına da neden olabilir. Ayrıca arkadaşlık butonunu gizlemek isterseniz o zaman buraya tıklayarak ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

LÜTFEN KONUNUN EN ÜST KISMINDA BULUNAN UYARIYI OKUYUNUZ.

Subscribe
Bildir
guest

8 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Dilek

Sayenizde hem Facebook hemde ınstagramdan oldum iki hesapta aktif değil yazık insanlara yanlış bilgi aktariyorsunuz

Lüüü

Facebook’a proiliniz şikayet edlince ,kimlik doğrulaası ve doum gününün kanıtı istemiyor.

Günay

mərhaba ..şimdi yapamıyoz ki bunu ..yaşımı 13 yaptım 2 hafta sonra hesabım silindi kimlikde işe yaramadı doğum tarihim için heba oldu hesabım ? ne yapa biliriz başka mesaj butonu için ?

Umut

Maalesef hesap kapandı kimlik bilgisi vs istiyor bu yüzden bu makaleyi silin başkasının başı durduk yere boktan bi sebeple yanmasın

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

8
0
Would love your thoughts, please comment.x