PC & Teknoloji Platformu

Fizplus Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Fizplus servisine abonelik konusunda birçok Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve Bimcell gibi operatörleri kullanan kullanıcısı şikayetçi. Kullanıcılar telefonlarına “Fizy Plus üyeliğiniz başladı. Vergiler dahil haftalık 14 TL’ye yenilenir…” şeklinde bir mesajın geldiği konusunda şikayetçiler. Erişim sağladıkları web siteleri üzerinde açılan popup reklamlarda istekleri dışında bu servise abone olduklarını belirtmekteler. Bu servis operatörlerin birebir kendi barındırdığı bir servis değil ancak bu operatörlerin sorumlu olmadığı anlamını taşımıyor. Fizplus servisine isteğiniz dışında abone olduysanız bu servisin aboneliğinden çıkmak için bazı çözüm önerilerimiz olacak

Fizplus Servisinin Aboneliği Nasıl İptal Edilir?

Fizplus servisi aboneliğinden yukarıda ki gibi bir uyarı mesajı alırsanız servisten çıkmak için yapmanız gerekenler sırasıyla altta ki gibidir.

  1. Servisten çıkmak için iptal fizplus yazıp 4325 e mesaj gönderin.
  2. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone gibi hangi operatörü kullanıyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak servisin sizden isteğiniz dışında ücret kestiğini belirtin ve işlem yapmalarını talep edin.
  3. Yukarıdaki işlemler sonuç vermez ise yapacağınız en iyi yol ise sikayet.btk.gov.tr adresine girerek hattınızdan haksız kesilen ücreti BTK’ya şikayet etmek. Şikayet işleminiz incelendikten sonra büyük ihtimalle operatörünüz kendisi size geri dönüş yapacaktır.

 

Bu tür servislerden korunmak adına internette gezinirken telefonunuzda aniden çıkan açılır reklamlarda hiçbir butona tıklamadan reklam açılan sayfayı kapatınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x