PC & Teknoloji Platformu

GOM Player Reklam Sorununa Çözüm

Gretech firmasına ait ücretsiz olarak sunulan GOM Player uzun zamandır BS Player gibi ücretli versiyonlarına nazaran en çok tercih edilen medya oynatıcı uygulamalarından birisi. Ücretsiz oluşu ve sürekli güncelleniyor olması seçilmesinde en büyük etkenlerden birisi. Program ücretsiz olmasından ötürü kurulumundan sonra ilk ekranında reklamlara yer veriyor. Kimi kullanıcı için bu reklamlar rahatsız edici olarak karşılanabiliyor. GOM Player üzerinde reklamları herhangi bir dosyada değişikliğe gitmeden basit bir ayarla nasıl devre dışı bırakabileceğinizi aşağıdaki işlemler sırasında bulabilirsiniz.

GOM Player Reklamları Nasıl Kaldırılır?

GOM Player üzerindeki reklamı kaldırabilmek için izlemeniz gereken işlemler sırası aşağıdaki gibidir.

1- GOM Player programını çalıştırın. Sisteminizde GOM Player yok ise buraya tıklayarak bilgisayarınıza ücretsiz indirebilirsiniz.
2- Sağ tıklayın ve Tercihler seçeneğine tıklayın. (Kısayoldan F5 tuşunada basabilirsiniz)
3- Sonrasında sırasıyla sol taraftaki Genel butonuna basarak üstteki butonlardan Logo butonuna tıklayın.
4- Logo görüntü listesi içinden gom.jpg veya gom_orange.jpg yi seçiyoruz. İşlemi bitirerek sol alt köşedeki Kapat butonuna basıyoruz.

Yaptığımız bu işlem sonrasında ana ekranda artık reklam görünmeyecektir. GOM Player silinmedikçe güncellemede yapsanız bu ayar kaybolmayacaktır. Sorunsuz bir biçimde programı reklamsız kullanmaya devam edebilirsiniz.

GOM Player son sürümle sağ tarafta çıkan reklamlara çözüm?

Son zamanda gelen bir GOM Player güncellemesi ile artık programa ek bir reklam daha eklenmiş oldu. Yeni çıkan reklam medya oynatıcının sağ tarafında otomatik olarak başlangıçta açılıyor. Bu sorunuda ufak bir ayarla halledebiliriz.

Yapmanız gereken işlem sırası resimde de görüldüğü üzere şu şekildedir:

  • Daha önce girdiğimiz Tercihler sayfasında Genel seçeneği altında Dış Görünüm seçeneğine giriş yapıyoruz.
  • <Gom2016> teması dışında farklı bir tema seçiyoruz. Daha sonra Kapat seçeneği ile çıkış yapıyoruz. Hepsi bu kadar.
  • Aynı işlemleri oynatıcı aktif iken üzerinde boş bir alana sağ tıklayarak Dış Görünümler seçeneği içinde veya GOM Player açık iken K tuşuna basarak seçim yaparakta tema değiştirebilirsiniz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x