PC & Teknoloji Platformu

Instagram’da mavi tık nasıl alınır?

Instagram’da mavi tık (verified account) nasıl alınır? Instagram oldukça popüler bir sosyal medya uygulaması. Herkesin hesap açarak kolayca kayıt olabildiği bir platform. Tabi ki bu durum ünlü isimlerin ve markalarında Instagram’ı kullanmalarından da kaynaklanmakta. Özellikle bu durumdan dolayı bu tür hesapların takipçilerini çekmek isteyen onlarca sahte ve taklit hesap açılıyor. Facebook, Twitter gibi sosyal medya araçlarında olduğu gibi Instagram’da bünyesinde onaylanmış hesap (verified account) işlemi gerçekleştirmektedir. Bu özellik sayesinde hesabını doğrulatan marka veya kişiler hesabının doğruluğunu kullanıcılarına kolayca belirtebilmektedirler. Mavi tık almak için ünlü olmasada kişiler belli şartlarda hesaplarını onaylatarak mavi tık alabilmektedirler.

Instagram’da mavi tık (onaylanmış hesap) nasıl alınır?

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor mavi tık alabilmek için birkaç yol var. Şimdi Instagram hesabınıza nasıl mavi tık onayı alabilirsiniz o özel durumlara göz atalım.

a. Tanınmış bir marka, kuruluş veya kişi olmak:

Instagram’da hesabınızı onaylatabilmek için gereken işlemlerden birisi elbette ki tanınmış bir kişi, marka veya kuruluş olmanız gerekiyor. Bu seçeneklerden birine sahipseniz Instagram’a başvurarak gerekli bilgileri verdikten sonra kısa zamanda mavi tık onayı alabilirsiniz. Tanınmış bir şarkıcı, futbolcu, ürün markası, vs … gibi.

b. Yüksek takipçili Instagram hesabına sahip olmak:

Yukarıda bahsettiğimizin aksine tanınmış bir marka veya kişi değilseniz, ancak hesabınızda çok fazla takipçi sayısı oranı mevcut ise ve hesabınızı taklit eden sayfalar söz konusuysa hesabınızı onaylatma şansına sahipsiniz. Ayrıca tek başına yüksek takipçi sayısı yeterli olmayacaktır. Adınız veya markanıza ait haber veya blog sitelerinde hesabınızla ilgili tanıtım makaleleri olmasıda hesabınızı onaylatmak için şansınızı arttıracaktır.

c. Instagram hesabı onaylatmanın diğer yolları:

Instagram’da mavi tık almak için son dönemde moda haline gelen bir durumu burada belirtmek istiyorum. Özellikle son dönemde mavi tıklı hesabı bulunan ajans veya kendine sosyal medya uzmanıyım diyen kişiler hesaplara belli ücretler karşılığı mavi tık onayı alabilmektedirler. 2-4 bin TL fiyat aralığında bu mavi tık onayını aldıklarını söyleyebilirim.

Aslında parayla yapılan bu işlemin arka planına bakacak olursak mavi tık almanın denenebilecek diğer yöntemi mavi tık ile onaylanmış bir hesap sahibinin profilinize referans olmasından geçiyor. Referans olunan hesap sayesinde hesabınızın onaylanması söz konusudur.

Instagram hesabı onaylatmak için yapabileceğiniz başvuru metni:

Yukarıdaki yöntemlerden sonra Instagram için şahsi başvuru yapabilmek için adım adım neler yapmanız gerektiğini aşağıdaki işlem sırasında anlatacağız. Android ve iOS mobil Instagram uygulamasında görsel olarak farklar olsada işlem sırası değişmemektedir.

  • Cihazınızda ki Instagram uygulamasını açın.
  • Profilinizin olduğu kısma gelin, sağ en üst köşede bulunan 3 nokta şeklinde bulunan seçeneklere tıklayın.
  • Bu sayfayı aşağı doğru kaydırın ve DESTEK başlığı altında bulunan Sorun Bildir seçeneğine tıklayın.
  • Açılan ekranda aşağıdaki metni kendinize göre düzenledikten sonra Neyi geliştirmemizi istersiniz alanına yapıştırın. Daha sonra sağ üst köşedeki onay işaretine basarak Instagram’a durumunuzu gönderin.

Dear Authorized,
I am sending this request right now to prove that I am a known person in Turkey. To avoid my imitations, I need a verified account badge as soon as possible. Please investigate my request then give me a verification badge (Blue Tick). Here are some details that make you believe I am a known person in Turkey.

URLs:
! Bu kısma hakkınızda çıkan haber veya makaleleri ekleyin !

My Instagram Username: ! Buraya kullanıcı adınızı yazın !
My Real Name/Surname: ! Buraya Adınızı Soyadınızı yazın !

BEST,

Not: Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler hesabınızı onaylatmak için yapabileceğiniz seçeneklerden ibarettir. Eğer yukardaki kriterlere sahip değilseniz hesabınızı onaylatma şansınız çok zayıf bir ihtimaldir. Tamamen şansa kalmış bir durum olacağını belirtmekte fayda var.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x