PC & Teknoloji Platformu

Google Play Store Nasıl Güncellenir?

Google Play Store Nasıl Güncellenir ya da cihazımıza sıfırdan nasıl Yüklenir? Android telefonlar için milyonlarca uygulama, oyun, gazete gibi indirilebilir içerikler barındıran bir uygulama mağazası Google Play Store telefonlarımız için önemli bir kaynaktır. Bu uygulama birçok android işletim sistemli telefonda hazır halde yüklü olarak gelmekle birlikte bazı Çin menşeili telefonlarda ise yer almamaktadır. Telefonunuzda var olan Google Play Store eğer güncellenmiyor hata veriyorsa ya da telefonunuzda Google Play Store uygulaması yoksa nasıl yükleyebileceğinizi aşağıda yazının devamında detaylıca bulabilirsiniz. İşlemleri sırasıyla yaparak kolayca telefonunuza Google Play Store uygulamasını yükleyebilirsiniz.

Google Play Store uygulaması nasıl güncellenir?

  1. Altta ki buton aracılığı ile Google Play Store .apk dosyasını indiriyoruz. İndirmek istediğimiz apk dosyası için cihazınızda “Bu türden dosyalar cihazınıza zarar verebilir. Yinede xxxx.apk dosyası adlı dosyayı saklamak istiyor musunuz?” şeklinde karşımıza gelebilecek uyarıya Tamam diyoruz. Uygulamayı cihazımıza kaydediyoruz.  Google Play Store APK (2293 indirme )
  2. Android cihazımız içindeki dosya sistemine girerek dosyayı çalıştır diyerek açmaya çalışıyoruz
  3. Android cihazınızda Yükleme engellendi şeklinde bir iletiyle karşılaşacaksınız.
  4. Karşınıza çıkan bu pencerede Ayarlar butonuna basıyoruz.
  5. Kilit ekranı ve güvenlik penceresi gelecek karşınıza. Burada ise Bilinmeyen Kaynaklar seçeneğini aktif ediyoruz.
  6. Burda dikkat etmeniz gereken en önemli kısım Yalnızca bu yüklemeye izin verin seçeneğini seçerek Tamam butonuna basmak. Bu şekilde telefonunuza arka planda herhangi bir apk dosyasının farkında olmadan yüklenmesine engel olabilirsiniz.
  7. En son olarakta uygulamanın yüklenmesini devam ettirmek için Yükle butonuna basıp işlemin bitmesini sağlıyoruz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x