Instagram Akış Yenilenemedi Hatası

2
4823

Instagram kullanıcısı çoğu kişi son günlerde ana sayfada gördüğü paylaşımlarla ilgili sıkıntılar “Akış Yenilenemedi” hatasıyla karşılaşıyor. Instagram ana sayfasını kullanan kullanıcılar “Akış Yenilenemedi” hatasıyla sürekli olarak karşılaştıkları için son paylaşılanların hiç birini göremiyor. Akış yenilenemedi hatasını yenile butonuna basılmasına rağmen almaya devam eden bir çok kullanıcı bu sorunun çaresi olabilecek sorunu bulmaya çabalıyor. Instagram’da akış yenilenemedi hatasını gidermek için yapmanız gerekenleri detaylıca inceleyelim.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Neden Oluyor?

Öncelikle bu konuda detay vermemiz gerekirse bu kişisel değil dünya genelinde yaşanan bir sorundan ibaret. Bilindiği üzere Instagram sahibi olan Facebook ile birlikte yayın hayatına devam ediyor. Son günlerde Facebook ve Instagram’da erişim sorunları artmış durumda. Yaşanan soruna ilişkin henüz resmi bir açıklama Facebook tarafından yapılmazken, erişim sorununun neden kaynaklandığı da bilinmiyor. Kullanıcılar ana sayfa dışında Instagram’ın diğer özelliklerini ise sorunsuz kullanmaya devam edebiliyorlar.

Bizim yaptığımız testlerde ise Facebook bağlantılı Instagram hesaplarında sorun olduğu yönünde tespitlerimiz var. Instagram akış yenileme sorunu sadece akıllı telefonlarda bulunan uygulamalarda değil, Windows 10 uygulama mağazasında bulunan resmi Instagram uygulamasında ve internet tarayıcılarında da baş gösteriyor. Instagram’ın erişim izni verilmiş uygulamalar sayfasına da erişim sağlanamıyor.

Genellikle akış yenilemiyor sorunun yaşanması şu sorunlardan ortaya çıkıyor:

 • Wi-Fi veya gsm operatörünün sinyalinde olabilecek sorunlar olabilir.
 • Telefon belleği ve telefonun kendisi ile alakalı sorunlar olabilir.
 • DNS ile alakalı bölgesel sorunlar olabilir.
 • Instagram sunucularıyla ilgili sorunlar olabilir.

Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram’da son günlerde yaşanan “Akış Yenilenemedi” hatasının başlı başına Instagram’ın sunucuları kaynaklı olduğunu söylememizde fayda var. Bu sorununun kesin olarak Facebook’mu yoksa Instagram’ın sunucularından mı kaynaklandığını henüz bilmiyoruz. Facebook tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmış değil. Instagram yardım sayfasından yapılan başvurulara da henüz cevap verilmediğini belirtelim. Hatayı çözebilmek için şuan için herhangi birşey yapamazsınız. Instagram kısa bir zaman içinde yaşanan bu sorunu çözeceği için beklemenizi öneriyoruz. Bazı hesaplarda ana sayfaya erişim tekrar sağlanmaya başlamış durumda. Muhtemelen kademe kademe sorun giderilecektir.

Instagram “Akış Yenilenemedi” Hatasına Denenebilecek Ek Çözümler:

 • Instagram’a bağlantı kurduğunuz internet alt yapısını değiştirin. Mobil veya Wifi türü farklı bağlantılar deneyebilirsiniz.
 • Telefonunuz veya bilgisayarınızda VPN ya da DNS kullanarak bağlantı kurmayı deneyebilirsiniz.
 • Android kullanıyorsanız uygulamayı sonlandırıp önbellek temizliği yapabilirsiniz.
 • Mobil uygulamalardan çıkış yaparak tekrar üyelik bilgilerinizle giriş yapmayı deneyiniz.
 • Telefonunuzda ki Instagram uygulamasını kaldırarak tekrardan yükleyiniz veya güncelleyiniz. Nasıl güncelleyeceğinizi bilmiyorsanız buraya tıklayınız.
 • Instagram bağlantınızı bilgisayar veya telefonunuz içinde yer alan internet tarayıcıları üzerinden  deneyebilirsiniz. Windows 10 ve 8.1 için Windows Store üzerinden Instagram’ın resmi uygulamasını indirebilirsiniz.
 • Belki de en iyi yapılacak şey sessizce beklemektir. :)

KULLANICI YORUMLARI:

2 Yorum - "Instagram Akış Yenilenemedi Hatası"

avatar
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Metin
Metin

İnstagram hesabımda hiçbir şeye erişemiyorum, bildirim gelmiyor, hesap bilgilerimi değiştiremiyorum, anasayfamda akış yenilenmiyor, kendi profilimi bile görüntüleyemiyorum ve mesaj kutumada giremiyorum. Bu sorunun bir çözümü var mı? İnternette yazılı olan herşeyi denedim