PC & Teknoloji Platformu

iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir

Android cihazlarda bildiğiniz gibi yazılım yükleme modu olarak Download Mod kullanılır. Apple cihazlarda ise bu isim DFU Mod olarak adlandırılır. Apple cihazlarda DFU Mod üzerinden yazılım yüklenebilir ve kullanıma hazır hale gelir. Peki yazılım neden atılır yada DFU Mod nasıl açılır onu görelim.

DFU modu nedir? iPhone 7 DFU Moduna Nasıl Geçilir

Açılımı “Device Firmware Upgrade” olan DFU, cihazı güç tuşu ve ana ekran tuşu ile yazılım güncellemesi moduna sokan bir komuttur. Eski iPhone’lardaki ana ekran tuşu mekanik olduğu için cihazımız kilitlendiğinde veya yazılımsal bir sorun olduğunda cihazı ana ekran ve güç tuşu ile bu moda sokup, iTunes üzerinden sistem geri yükleme yaparak cihazımızın yazılımsal sorunlarını düzeltebiliriz. Yani DFU mod yazılım atma modumuz olarak tanımlayabiliriz.

iPhone 7 DFU modunu aktif etmek

-Cihazınızı kapatın ve iTunes açıkken Lightning kablosuyla bilgisayarına bağlayın.
-Sağdaki güç tuşuna 3 saniye basılı tutun.
-Güç tuşuna basmaya devam ederken sol taraftaki ses kısma tuşuna da 10 saniye basılı tutun.
-iTunes’da aşağıdaki ekranın görünce düğmelere basmayı bırakabilirsiniz. Daha uzun süre basarsanız, telefonunuz yeniden başlar yani moddan çıkmış olursunuz.

Bu işlemlerden sonra İtunes üzerinden telefonunuza yazılım atabilirsiniz. Peki yazılım hangi durumlarda atılabilir yada atmamız gerekebilir. Genel olarak yazılım atma işlemi unutulan ekran şifresinden sonra atılan bir işlemdir yada OTA olarak indirdiğimiz güncelleme işlemi İtunes üzerinden sıfırdan yapmak istersek kolay ve hızlı bir şekilde yapmamızı sağlamaktadır.

Click to rate this post!
[Total: 3 Average: 3.7]
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez (Cookie) kullanıyoruz. Kabul et Detaylar

0
Would love your thoughts, please comment.x